Wpis z mikrobloga

@TheBloody: piję ale dosłownie kilka miligramów rozpuszczone w szklance wody, Czyli szczyptę rozpuszczasz w litrze, z tego bierzesz strzykawką tyle co na dnie łyżeczki, rozpuszczasz w wodzie i dopiero. Normalne suplementy miedzi z apteki mają dokładnie ten sam skład.

Smak to prawdziwe wyzwanie. Nawet nie tyle o smak chodzi, co o to, że siarczan miedzi mocno drażni ścianki żołądka i z miejsca masz ochotę to wszystko wyhaftować.

Z ciekawostek, roztwór siarczanu
@TheBloody: rozpuść odrobinkę w szklance wody jak chcesz i spróbuj nawet bez przełykania. Siarczan miedzi to substancja, którą BARDZO łatwo wyczuć w wodzie nawet w minimalnym stężeniu. Na pewno się nie zatrujesz, musiałbyś łyżkę tego przełknąć.
@TheBloody: no mówię, trzeba MIKROSKOPIJNĄ ilość, dzienne zapotrzebowanie na miedź to 2 miligramy. Jedna łyżeczka siarczanu to jakieś 2000 miligramów miedzi, czyli 1000 razy więcej. Jak chce się samemu zrobić z tego suplement, trzeba na wadze laboratoryjnej (dilerskiej) odważyć tyle ile trzeba, wyliczyć z masy molowej zawartość miedzi w siarczanie, rozpuścić w wodzie i z tego dopiero brać odrobinę do roztworu.
@TheBloody: jak umrzesz to nigdzie nie polecisz :D

Tak na serio zatrujesz się, nie ma opcji. Z ciekawostek - rozpuść odrobinkę w szklance wody, dosłownie jedno ziarenko. Odlej odrobinkę z tej szklanki do drugiej, uzupełnij wodą. Będziesz miał tak minimalne stężenie, że prawie nie istniejące. Spróbuj bez przełykania - dalej powinieneś czuć smak.

Siarczan miedzi to jedna z najłatwiej wyczuwalnych smakiem substancji, jakie istnieją.
@tomtom666 ja bym na Twoim miejscu nie pisał takich głupot bo ewidentnie nie masz pojęcia o tym jak dużą szkodę robisz sobie i prawdopodobnie każdemu kto postanowi spróbować. Ale have fun gamoniu, Twoj organizm, Twoja sprawa. XD
@Agemaker: szansa na zatrucie się taką dawką miedzi jest identyczna jak szansa na zatrucie się identyczną dawką soli kuchennej, czyli zerowa. Co drugi suplement z apteki właśnie to zawiera w składzie. No chyba że dla kogoś "odrobinka" to pół łyżeczki, może faktycznie powinienem skasować tamten komentarz bo jakiś mózg tyle zeżre.

Na przyszłość dla innych, odrobinka to coś wielkości ziarnka piasku.

@TheBloody: tzn tam wyżej miało być "nie zatrujesz się,
@TheBloody: no spoko, wziąłeś na pewno za dużo i wszystko i tak wyrzygałeś, ale dalej setki razy mniej niż dawka szkodliwa. Woda z kranu też jest śmiertelną trucizną jak ktoś wypije 5 litrów jednocześnie, podobnie sól kuchenna przy bodajże 20 gramach (kilka łyżeczek).
@Rad-X:

Głównie ktoś może sobie golnąć, bo będzie miało fajny kolor jak napój gazowany.

Mojej mamie nie posmakowało paliwo z butelki w której nie bylo widać zawartości. Nie wiem czemu mój ojciec tam trzymał paliwo ( ͡° ͜ʖ ͡°)