Wpis z mikrobloga

Hej Mirki, weźcie mi wyjaśnijcie: co jest nie tak z #mechanikasamochodowa :D czy to jakaś zawodowa przypadłość, żeby lecieć w tzw. członka męskiego z klientem? Z kim nie rozmawiam to zawsze się znajdzie ktoś, kogo mechanik oszukał lub próbował xD

Sytuacja z zeszłego tygodnia. Jeżdżę gruzem, okej. 2005 rocznik, do jakiejkolwiek klasy premium daleko. Auto warte 5, jakbym doinwestowała 6k w maksie. Odprowadza mój niebieski furę do serwisu (już się nauczyłam, żeby nie robić tego jako kobieta osobiście xD). Do roboty były rzeczy przy silniku plus ręczny. Zaznaczone, żeby wydatki konsultować i nie wkładać więcej w auto niż konieczne, bo w takiego staruszka to nie ma sensu. No i dzwonią: silnik zrobiony, ręczny nie - to nie linka, to zaciski z tyłu. Zaciski 250zł jeden, trzeba dwa robić plus robocizna oczywiście. Regenerować się nie opłaca. No ale niebieski przezornie odmówił, coś się mu nie podobało (ręczny przestał działać gwaltownie, przy zaciągnięciu). Zaprowadziłam auto do innego mechanika, starej daty, znajomy ojca. Okazało się, że to faktycznie nie linka - bo jest cała. Tylko spadła. Koszt: 30 złotych XDD

No kurrrrr - serio? Prawie wladowalabym w auto warte 5k prawie 1/5 wartości auta. Mechanicy: DLACZEGO? A to nie pierwsza taka sytuacja! XD
#samochody #zalesie #pytanie i trochę #heheszki
szalony_kazachstan - Hej Mirki, weźcie mi wyjaśnijcie: co jest nie tak z #mechanikasa...

źródło: comment_16158096535vKZ7e4kbmAMcy9hsq9rDD.jpg

Pobierz
  • 49
@szalony_kazachstan: To częściowo wynika z typu człowieka. Mechanika samochodową w znakomitej większości zajmują się ludzie o raczej wąskim światopoglądzie i często ograniczonym intelekcie. Taki typ co to lubi zarobić ale się nie narobić.
Przykre to ale niestety nie można temu zaradzić.
Oczywiście podkreślam dla tych co nie umieją czytać ze zrozumieniem... nie twierdze, że wszyscy mechanicy, twierdze, że znakomita większość mechaników.
@szalony_kazachstan: niestety niemal wszystkie branże związane z motoryzacją są ostro patologiczne - handlarze, mechanicy, taksówkarze... Wydaje mi się, że to to co opisał @ThePPicasso + to, że po prostu zwyczajnie łatwo jest kogoś zrobić w bambuko w tej branży ( ͡° ͜ʖ ͡°) Samochód to chyba najbardziej skomplikowany przedmiot codziennego użytku, z którym mamy do czynienia. Potrzebuje go zdecydowana większość ludzi, a mały procent ludzi chce poznać
@szalony_kazachstan: Przy takich gruzach często jest tak, że jak się zacznie taki ręczny rozbierac, to faktycznie trzeba robić już regenerację albo kupować nowe, bo przy rozkręcaniu wszystko się rozsypuje i na syfie nie ma co składać - nikt na to nie da gwarancji. Często od razu trzeba robić wszystko na raz - nowe okładziny, tarcze, linki, rozpieraki, sprężynki itd.

Do tego niby masz jeden samochód, a różnych wariantów części do niego
@rzeznia22: zaraz zaraz, ale ja nie napisałam, że chciałam wsadzić w auto kasę i będzie jak nowe :D nie działał mi ręczny, spadła linka, a panowie powiedzieli, że z linką okej i mam wymieniać kompletnie inne części. Chcieli robić robotę, która nie jest mi aktualnie potrzeba. Wiem jakie są ceny części i jak to wygląda. Oczekuje po prostu uczciwości, więc JA SIĘ DZIWIĘ XD inny mechanik zrobił to od ręki i
@szalony_kazachstan: zwyczajnie dlatego, że mogą, to ruchają ludzi lub choć próbują. Ludzie często się nie znają (nie krytykuje, nie da się znać na wszystkim), mało kto będzie ich sprawdzał, sąd jest tylko dla bardzo zawziętych klientów. Gdyby nie niebieski, to pewnie zrobiliby Ci te zaciski, popatrzyłabyś że działa, widać nowe części, czyli jest ok.
Znajomy się nie tak dawno skończył się sądzić z mechanikiem, ewidentna wina, 2 lata w sądzie, dostał
@MirkobIog: ASO i serwisy co robią wszystko od razu odrzucać, polecam wszystkim jeździć do serwisów wyspecjalizowanych w marce ale nie sieciowych. Zrobią taniej niż ASO i szybciej niż serwisy od wszystkiego, cena będzie pomiędzy jednym a drugim, jakoś lepsza od jednego i drugiego razem wziętych. Nie odpowiadam za wszystkie takie serwisy oczywiście ale bilans zysków i strat na pewno na plus :P

@ThePPicasso: ciekawi mnie skąd się to bierze że