Wpis z mikrobloga

Który z punktów Nowego Ładu będzie najbardziej katastrofalny w skutkach?

ewolucja_myszowatych - Który z punktów Nowego Ładu będzie najbardziej katastrofalny w...

źródło: comment_1615734523FB7dXKffTsFcqZ5FtXfF3s.jpg

Pobierz

Ankieta

  • Plan na zdrowie 6.2% (171)
  • Uczciwa praca - godna płaca 37.9% (1048)
  • Dekada rozwoju 4.4% (122)
  • Rodzina i dom w centrum życia 10.4% (288)
  • Polska - nasza ziemia 2.6% (72)
  • Przyjazna szkoła i kultura na nowy wiek 5.1% (142)
  • Dobry klimat dla firm 8.9% (246)
  • Czysta energia - czyste powietrze 2.8% (78)
  • CyberPoland 2025 11.1% (306)
  • Złota jesień życia 10.5% (289)

Oddanych głosów: 2762

  • 48
  • Odpowiedz
@ewolucja_myszowatych: Wszystkie xD Ale bardzo intryguje mnie Uczciwa praca - godna płaca. Rodzina i dom w centrum życia to będzie pewnie jakieś wsparcie dla skrajnej biedy, patologii. Przyjazna szkoła to kolejna reforma, zmiana podręczników na pro-polskie xD Czysta energia? Nic z tym nie zrobią, liczy się węgiel ( ͡° ͜ʖ ͡°) Złota jesień - zrobią 15stki :D
No i CyberPoland też intryguje.
  • Odpowiedz
@JC97: Ja już się dawno pogodziłem i wyjechałem z tego kraju. Ale co z ludźmi i regionami opartych na energetyce ? Maja zdechnąć z głodu i się pogodzić ? Czytasz czasami co napiszesz. Co im zaproponowała partia na ten moment ? Nic. Dostaniemy pieniądze z Unii na transformacje które zostaną przejedzone na socjale.
  • Odpowiedz
@wersalski_kasztan: Ja nie mówię, że pis im cokolwiek sensownego zaproponował, wręcz przeciwnie, ale mówiąc ogólnie, wieczne używanie argumentu miejsc pracy jako powodu do pozostawaniu przy węglu do niczego nas nie doprowadzi. Będą nowe, inne elektrownie to będą nowe, inne miejsca pracy i tyle. Transformacja też nie odbędzie się z dnia na dzień i nie od razu w całym kraju.
  • Odpowiedz
@wersalski_kasztan: #!$%@?ąc od skuteczności działania obecnego rządu - trudno, część pracę straci i nie odzyska w ramach powstania nowej infrastruktury i będzie musiała się przebranżowić. Postęp technologiczny zlikwidował wiele miejsc pracy, ale nikt na siłę nie będzie zatrudniał np. operatorów w centrali do przełączania połączeń tylko po to, żeby ludzie mieli dalej pracę, bo nie chcą się nauczyć czegoś nowego.
  • Odpowiedz
@ewolucja_myszowatych: Uczciwa praca - godna płaca - najbardziej się boję, że godna płaca, to okolice średniej krajowej, a wszystko powyżej to zbytek, który należy dodatkowo opodatkować w ramach solidarności społecznej z tymi, którzy pracą się nie hańbią.
  • Odpowiedz
@ewolucja_myszowatych: Ło jezu ale to jebnie. Dołożenie paru podatków, wymuszenie wzrostu płacy minimalnej, bezmyslne topienie pieniędzy w cyberpolsce i czystej energii, #!$%@? z inflacja wyrówna się sama skoro pan Sasin tak mówi ^^
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 48
@ewolucja_myszowatych: uczciwą pracą, godna płaca:
- likwidacja umów cywilnoprawnych (smieciufki!)
- przejście na UOP z b2b obowiązkowe,
- likwidacja podatku liniowego,
- kwota wolna od podatku 30k dla zarabiających do 4k brutto miesięcznie - powyżej 0k kwoty wolnej,
- dla nieklych którzy zostaną na b2b ZUS obowiązkowy od rzeczywistych dochodów a nie że se wybierasz prywaciarzu i płacisz minimalny,
- podatek progresywny - 17% do 4k brutto miesięcznie, powyżej 32% (albo
  • Odpowiedz
@dr-proktor: Raczej ozusowanie umów zlecenie jest pewne. Likwidacja podatku liniowego może nastapić później, ale nie łączyłbym tego z tym punktem (szczególnie, że całe IT stoi na liniówce). Kwota wolna 30k raczej będzie powiązana z płacą minimalną. Ciekawe jest na jakim poziomie zostawią drugi próg - 30k kwoty wolnej stanowi dużą wyrwę w finansach publicznych, więc duża szansa, że podniosą lekko do 100-120k i tyle.
  • Odpowiedz