Wpis z mikrobloga

@wezyr112: każde dziecko jest inne, więc udzielanie rad jest bez sensu.
Rzeczy, które sprawdziły się u nas (u was mogą być zbędne):
- chusta elastyczna do noszenia, kiedy maluszek jest chce być stałe na rękach (jest łatwiejsza w obsłudze od tkanej a w nosidle nie wolno nosić niemowląt, które samodzielnie nie siedzą)
- kolyska bujana przód tyl - ułatwia uspienie dziecka
- duża piłka fit ball - pomaga uspokoić dziecko, kiedy nie masz już sił go nosic
- barierki do łóżka małżeńskiego - spanie z dzieckiem to czasem jedyne rozwiązanie, jeśli matka chce się wyspać. Unikam jak ognia, ale czasem kapituluje, żeby mieć siły i
  • Odpowiedz
posłuchaj mnie uważnie, jutro o 19:45 masz samolot do meksyku.
Bilet wyśle Ci zaraz na e mail. Gdy wyjdziesz z lotniska pod czerwoną budką telefoniczną jest skrytka,
otwórz ją tajnym hasłem : hajduszoboszlo. W niej znajdziesz nowy dowód osobisty,
3000 pesos i kluczyki do mieszkania na przeciwko. Od dziś nazywasz się
Juan Pablo Fernandez Maria FC Barcelona Janusz Sergio Vasilii Szewczenko i jesteś rosyjskim imigrantem z Rumuni.
Pracujesz w zakładzie fryzjerskim 2 km od lotniska. Powodzenia,
  • Odpowiedz
  • 2
@wykopyrek To wszystko racja ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ja kupiłem te krople z Niemiec bo mam blisko. No i jeszcze jedno nie myśl że dzieci słodko śpią w dzień po 3 h bo niektóre robią drzemki 30 minut
  • Odpowiedz
@wezyr112

Pieluchy BabyDream są zajebiste, żadne pampersy.
Po myciu żeby dziecko nie krzyczało bo zimno/stresuje się polecam tak że jeden rodzic ubiera/ogarnia a drugi suszy delikatnie suszarka. Daje to ciepło i uspokaja dźwiękiem.
Zapasy możesz zrobić takich rzeczy jak linomag co najwyżej.
Wanienkę kup od razu większą niż mniejsza, nie wyrośnie Ci z niej za 4 miesiące.
Idzie wiosna/lato - nie przegrzewaj dziecka!!!
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 14
@wezyr112: będzie ciężko, ale koniec końców, będzie super (moja mini różowa lvl 10)
Czytaj dziecku! Na poczatku cokolwiek, ja swojej czytałem wspomnienia pilotów myśliwskich z ww2 tyle że o dobrą intonację zadbałem( ͡° ͜ʖ ͡°) a od ok pół roku codziennie na dobranoc, do snu - czytamy. Po pierdyliard razy kaczka dziwaczka czy inne tego typu. Życzę wam cierpliwości, przyda się. Pizza tym, podpisuję się pod
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@wezyr112: najlepszą radą jest chyba, żebyś nie słuchał innych rodziców, bo każdy ma swój krzyż i swoje racje ;) ogólnie to będzie dobrze, bądź oparciem dla żony i bombelka, dacie radę ()
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@wezyr112: spoko na początku młode je śpi.. sra więc luz . W 90 % i tak pewnie mama będzie się nim zajmować wiec..Ty zajmij się mama będzie bardzo potrzebować wsparcia i takiego ojojania
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 14
@wezyr112: u mnie za tydzień wybije 10 miesiąc więc moje porady:
- śpij teraz ile możesz ;p
- już teraz zabezpiecz wszystko co możesz - ostre kanty mebli, gniazdka elektryczne, pochowaj wszystkie kable i ruchome rzeczy do 1m wysokości ( jak dziecko się urodzi to czas zaczyna #!$%@?ć 10x szybciej i możesz później nie mieć sił i możliwości by wszystko łatwo ogarnąć)
- wózek możesz szukać jakiś używany na olx, FB w stylu 2w1 lub 3w1 ( gondola na początek później spacerówka)
- nie ma nic piękniejszego niż śmiech dziecka szczególnie i 3 w nocy kiedy stwierdzi że już się wysypalo i do 7 rano chce się bawić ;p ( kiedy ja się znów wyspie ;( )
- obejrzyj wszystkie filmiki na temat pierwszej pomocy dla noworodka i zapamiętaj je. Unikniesz niepotrzebnej paniki w razie małych incydentów bo będziesz wiedział
  • Odpowiedz
@wezyr112:
- jak ogarnąć noworodka dowiesz się z tej youtubowej szkoły rodzenia: https://youtube.com/playlist?list=PLmo7gTEyq1jfjvUEc-LZYeRkLoNArpl7e
- dużo gadaj do dziecka, pokazuj, czytaj książki, opowiadaj co widać na obrazku, ucz rozpoznawać części ciała itp., szybciej się będzie można z nim dogadać i powie gdzie boli, jakie ma potrzeby i dzięki temu jest łatwiej
- pozwalaj być samodzielne, nawet jak robi przy tym mnóstwo bałaganu, brudzi ubrania itd, potem potrafi szybciej samo dużo rzeczy, a Ty masz więcej czasu dla siebie
- karmienie piersią jest wygodne, ale jak różowa będzie miała z tym problem to niech odpuści bez spiny, u nas robienie tego na siłę wyzwalało gigantyczne pokłady złych emocji, ale narzeczona koniecznie chciała karmić, zupełnie niepotrzebnie,
- usypiajcie dziecko na zmianę, u nas robiła to zawsze narzeczona, dziecko zasypiało „na cycku”, a potem jak wychodzi wieczorem i ja to muszę zrobić to jest cieżko, bo stęka tylko, że
  • Odpowiedz
@wezyr112: Niemowlaki są bardziej kontaktowe niż się ludziom wydaje i potem jak już więcej kumają to też zawsze więcej niż by się człowiek spodziewał. Jak chcesz mieć interakcje z noworodkiem to kup mu książeczki kontrastowe 0+ i mu pokazuj tak jak jest napisane w instrukcji i opowiadaj o każdym obrazku. Kupcie laktator i odciągajcie różowej pokarm żebyś ty mógł choć raz w nocy wstać i nakarmić dziecko, bo każda minuta
  • Odpowiedz
@wezyr112: Twoja żona po porodzie będzie miała mielonke z biedry zamiast mózgu przez hormony i nie poznasz baby. Bądź wyrozumiały, to minie po ok. 6 tygodniach. Przed porodem naszykujcie jedzenia do zamrażalki na pierwsze 3 tyg. A jak ktoś Wam zaproponuje pomoc, to mów, że chcecie żarcie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@wezyr112: Mireczku, starajcie sie zachowywać nirmalnie jak noworodek śpi. Nie chodzcie na plauszkach itp.
Pewnie się zacznie wstawać z rykiem przez jakiś czas ale później będziecie mieli spokoj z karetkami itp.
  • Odpowiedz