Wpis z mikrobloga

Kontrakt na 127 tys dolarów podpisuje w takim stroju: Buty Airwalk Air1, Skarpetki: Under Armor, Spodenki: no name z TaoBao, Polówka: no name z Taobao, zegarek: Fossil fs5279, Plecak: Samsonite RED. Podczas ostatniej gunfoburzy z moim udziałem, grubo ponad 5 tyś wykopków stwierdziło że moje obudowy do telefonów są dziecinne i wieśniackie i nie powinienem ich zabierać na pertraktacje z kontrahentami ponieważ prezentuje się z nimi nieprofesjonalnie i niepoważnie. Każdy wie że aby odnieść sukces w biznesie lub na giełdzie należy działać dokładnie na odwrót niż wykopki radzą. Więcej zdjęć w komentarzach. Pozdrawiam serdecznie.
#tosachiny #pracbaza
źródło: comment_1615621146b07RPvRtdlPAqOk4qugjO5.jpg
  • 360
@InsaneMaiden: chodzi o to że jakis typiarz z tagu ##mistersoperfect zgarnął cały atencyjny hejt na wykopie więc musiałem odwalić jakąś aferę aby o mnie nie zapomnieli. Wszystko przebiegło zgodnie z planem. Mission complete
@LuckyStrike: > W garniturach to chodzą agenci ubezpieczeniowi, pracownicy banku itp. niewolnicy.
Haha, też to już dawno zauważyłem. Dress code obowiązuje ludzi, którzy podlegają ocenie przez swoich szefów i właścicieli firm, więc muszą się dostosować. Gdy ktoś jest sam dla siebie szefem to ubiera się jak chce i ma #!$%@? co pomyślą o nim inni. Miałem raz szefa, milionera właściciela kilku dużych firm, który w dresach sobie przychodził do biura i
to nic w porównaniu z programistami za 15k miesięcznie jakich tu pełno


@LuckyStrike: Tak na prawdę, nie hejtuje. Kontrakt jako własny produkt/biznes a świadczenie usług to niebo a ziemia. Zazdro.

Doczepiłem się jedynie tego, że sugerujesz że to za duże kwoty na koszuklę polo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@rraaddeekk: I tak trzeba żyć! Naprawdę większość ludzi popierających zachowanie reprezentowane tutaj (gówno obudowy na wierzchu, prostacki ubiór na umówione spotkanie, zwłaszcza biznesowe) nie rozumie, że ubiór to oznaka szacunku do siebie, drugiej osoby, lub jego braku. Ale szacunek w tym ujęciu wynika z wewnętrznych standardów i powiązania zagadnienia z innymi dziedzinami życia. Naprawdę nie rozumiem chwalenia się, czy popierania przyjścia na spotkanie w krótkich spodenkach, czy starym tshircie.
@dodo_: nie o to mi chodziło, nigdzie też nie napisałem że to duża kwota.
Robię sobie jaja z wykopków którzy mnie tu wcześniej pouczali jak się powinno wyglądać na spotkaniach biznesowych ( ͡° ͜ʖ ͡°)
peace
I tak trzeba żyć! Naprawdę większość ludzi popierających zachowanie reprezentowane tutaj (gówno obudowy na wierzchu, prostacki ubiór na umówione spotkanie, zwłaszcza biznesowe) nie rozumie, że ubiór to oznaka szacunku do siebie, drugiej osoby, lub jego braku. Ale szacunek w tym ujęciu wynika z wewnętrznych standardów i powiązania zagadnienia z innymi dziedzinami życia. Naprawdę nie rozumiem chwalenia się, czy popierania przyjścia na spotkanie w krótkich spodenkach, czy starym tshircie.


@LuckyMatthew: Jak wcześniej
@LuckyStrike

@dead_inside19: mam nadzieję że jak o tym myślisz to poprawa ci to samopoczucie kiedy dzielnie pracujesz w korpo na premie prezesa


Typowy syndrom wyparcia xd w tym konkretnym punkcie akurat próbowałem uświadomić ci dlaczego nie masz racji ale widzę że czytanie ze zrozumieniem przerasta twoje umiejętności
Ciekawe że to też jedyny fragment do którego się odniosłeś próbując dopowiedzieć własną wersję. Czyżby reszta była zbyt niewygodna i nie pasowała do twojej
@LuckyStrike: Przepraszam, odniosłem się raczej do poletka krajowego, nie zaznaczyłem tego. Oczywiście należy zwrócić uwagę na to, że jesteś Europejczykiem w Chinach i więcej rzeczy jest ci wybaczane, powiedzmy. Ponad to specyfika kulturowa, w tym biznesu jest tam zupełnie inna od znanych nam norm lokalnych. Mój komentarz był skierowany bezpośrednio do innego użytkownika. Na temat twojego obycia w innym kraju wolałbym nie wypowiadać się, bo kilka zdjęć nie może stanowić podstawy
czy na pierwszym zdjęciu typ zablurował angielską nazwę firmy myśląc, że nikt nie znajdzie co to za firma?


@Im_from_alaska: czlowieku przeciez w chinskim jest miliard znaczkuw i chinczyki sie ich uczom łosiemset lat!! bialy czlowiek w zyciu tego nie odczyta!!!