Wpis z mikrobloga

Czy ktoś z was może pracuje w takim miejscu, gdzie nowe, ofoliowane telefony są sprzedawane po nieco niższej cenie (oczywiście z 12 miesięczną gwarancją) i chciałby mi rozjaśnić sytuację, dlaczego tak się dzieje? Rozglądam się za Iphone 11 i na olx, allegro nowe są za około 2700zł, to legitne źródła, czy mimo wszystko to może być składak z Chin?

#iphone #telefony #olx #xiaomi #apple
  • 11
@olaa_s

Większość tańszych "nówek" to refurbished, po naprawie zwykle w autoryzowanym serwisie (jeśli gwarancja producenta), lub przez chińczyków (podejrzane gwarancje). Refurby od producenta możnaby ryzykować, z innych źródeł lepiej nie.

Jednak jesli nie ma informacji, że jest to sprzęt odnowiony to słabo, bo powinno to być wyraźnie zaznaczone, refurba nie można nazwać "nowy".
Mogą je po prostu skupować od ludzi którzy chcą je sprzedać np wzięte z abonamentem czy coś, ciężko powiedzieć. Albo zwyczajnie kradzione, nie wiem. Są zapakowane, sprzedają je taniej bo tanio je kupili, płaca VAT od marzy, nie za nowy produkt
@olaa_s: Nie kupiłbym żadnego droższego sprzętu, który nie pochodzi z oficjalnej polskiej dystrybucji, a tym bardziej Iphone'a. Na allegro możesz znaleźć w sklepach krzak telefony nieprodukowane od 3 lat oznaczone jako "nowe, nadwyżka magazynowa" xDD. Tak samo te "powystawowe" - refurby z wymienionymi płytami głównymi, ekranami, bateriami itd., w zestawie z nieoryginalną ładowarką ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@olaa_s: prosta sprawa. Za darmo nic nie ma, a gdyby to o co pytasz to była taka swietna okazja, to ludzie wykupiliby to szybko a pismaki drukowałyby artykuły o niesamowitej okazji. Jest w tym cos co sprawia, ze cena jest atrakcyjna ale kosztem czegoś, zapewne jakości, bebechów itd. Reasumując czasami lepiej kupic drożej niz kupic taniej i pluć sobie w brode, że to jednak jest gunwo. Ja odradzam zakupu, poczujesz sie
@olaa_s: import z innego kraju, wystawianie na Allegro przez duże sklepy mogące zejść z marży jak np. OleOle albo wytargowało niższą cenę u Apple np. za sprzedaż kilku tyś. sztuk.