Wpis z mikrobloga

Ostatnio wrzucałem pytanie o rozkład mieszkania i dostałem całkiem sporo ciekawych uwag. Prawdopodobnie odpuścimy sobie tamto mieszkanie, a wracam teraz z nowym do oceny :) Szukam czegoś w Warszawie, dla 2 osób + w perspektywie dziecko/dzieci. Jedna osoba pracująca zdalnie.

Co myślicie o tym rozkładzie? Jakieś uwagi? Duża szansa, że salon łączylibyśmy z kuchnią.

Martwi mnie tutaj lekko umiejscowienie mieszkania w budynku (przy tej wystającej części, zaznaczyłem na zrzucie ekranu w komentarzu) ale w tej inwestycji wszystkie mieszkania spełniające nasze wymagania co do metrażu są tak ulokowane.

#mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #kupnomieszkania #nieruchomosci
lukasz_ - Ostatnio wrzucałem pytanie o rozkład mieszkania i dostałem całkiem sporo ci...

źródło: comment_1615540731AVevJZaFeq0FvsmLxjf5PC.jpg

Pobierz
  • 21
@swinka_morska: zdecydowanie. Decydując się na połączenie kuchni z salonem, można by zamurować aktualne drzwi do kuchni i zrobić tam rząd szafki/blaty.

@espu: jak to pralka w łazience? planujemy ją w kuchni ( ͡° ͜ʖ ͡°) a na poważnie to pewnie tą mniejszą łazienkę przerobiliśmy na pralnię/małe pomieszczenie gospodarcze.
@lukasz_: brakuje jakiegoś pomieszczenia typu garderoba/spiżarnia do przechowywania, ale są miejsca na duże szafy. Kuchnię zdecydowanie trzeba połączyć z salonem, a ta główna łazienka trochę mała jak na takie mieszkanie. W mieszkaniu będzie trochę ciemno, więc trzeba zaplanować dużo źródeł światła.
@lukasz_: W sumie sypialnie/pokoje do pracy od północy są spoko bo zawsze w cieniu - oszczędzasz na schładzaniu latem. Porządny split do salonu/kuchni i starczy. Jakbym miał pomarudzić to hol wąski, a długi i łazienki małe. Szczerze to wolałbym kibelek 2,5m2 i większą łazienkę tak z 6,5m2, a tak to będzie brakować przestrzeni na szafki itp. Fajny duży balkon. IMO jest nieźle patrząc na samo mieszkanie, ale wiadomo, że nie tylko
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@espu: jak to pralka w łazience? planujemy ją w kuchni ( ͡° ͜ʖ ͡°) a na poważnie to pewnie tą mniejszą łazienkę przerobiliśmy na pralnię/małe pomieszczenie gospodarcze.
@lukasz_: pralka na lodówce w kuchni może się nie zmieścić.
Pokój dzienny będzie doświetlony więc luzik, sypialniami od północy bym się nie przejmował. Gorzej, że w salonie nie ma miejsca na duży stół, w sumie przy takim metrażu fajnie mieć w salonie(z kuchnią) miejsce na kanapę, tv i wygodny stół. No i ten ciasny korytarz... pewnie w pokoju przy wejściu głównym będzie gabinet, może warto ten korytarz powiększyć o tą szafę.