Wpis z mikrobloga

Mirki pijcie za mnie kompot. W tym miesiącu zarobiłem pierwszy raz powyżej 3k na rękę. Cieszę się tym bardziej, że jest to kwota prawie 500 zł. wyższa niż na umowie (3200 zł. brutto czyli ok. 2500 na rękę). Pracuję w tej firmie niecałe pół roku i jest to moja pierwsza praca po studiach (które skończyłem w lipcu 2020).
Piszę ten post nieironicznie, bo ciężko było znaleźć pracę, nie mając w ogóle doświadczenia, ale jakoś się udało. Praca jest trochę ciężka (pracuję głównie w AutoCAD, ale muszę również ogarniać tematy energetyki). Boję się, że mnie wywalą z tej firmy, bo dalej się uczę i traktują mnie ulgowo, ale na razie staram się tym nie przejmować.
#chwalesie #pracbaza
matiimakaka - Mirki pijcie za mnie kompot. W tym miesiącu zarobiłem pierwszy raz powy...

źródło: comment_16154033625d80RHeA6voEGY3n6ahuZo.jpg

Pobierz
  • 76
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@zonley: Jak to jak będzie.... no c-----o będzie ( ͡° ͜ʖ ͡°) powiem Ci ze zrozumiałem to pół roku temu ze studia c---a dają, no ale już bliżej końca to dokończę.
  • Odpowiedz
@angela09: O ktorej wyplacie mowisz? Bo jesli o tej 980 z etatu, moge Ci prawie dokladnie wyszczegolnic, co wtedy nabylem. Mam pamiec do nieistotnych rzeczy. Kase z polkolonii niestety przewalilem w pol dnia:)
  • Odpowiedz
@angela09: 3 pierwsze plyty Kinga Diamonda na kompaktach, karta graficzna do mojego owczesnego wraka, gra Extreme Rally Championship, trampki, pare piw oraz 3 stowy poszly do rodzicielki „na czynsz”. Wiecej grzechow nie pamietam:)
  • Odpowiedz
@Imiko97: Nie zgodze się z tym. Studia dają ci pewna bazę, dzięki której możesz się później rozwijac. Na rynku pracy jesli nie jesteś bystrzacha i nie wpadłeś na jakiś swój biznes bez studiow za wiele nie zwojujesz. Nie będziesz mógł tez awansować, bo wola dac wyższe stanowisko komuś po studiach. Ogólnie to już się tak przyjęło mowic, ze studia to nic nie warty papierek. A dla większości pracodawców człowiek bez
  • Odpowiedz
@angela09: Plyty przestalem kupowac wieki temu. Uczciwie sciagam pliki FLAC i za nie place. Czyli za te 3 plyty ok 120 dukatow. Grac tez juz nie gram od stuleci, ale gdybym musial to raczej na konsoli chyba. Konsola + gra to kolo 1000 chyba. Trampki z 50 moze. Odpada czynsz u rodzicielki, ale z drugiej strony teraz place na nasze ok. 4700. O losie, az sie boje to zliczyc. A
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@matiimakaka: Dobra kasa w tym wieku i na tym etapie życia w Polsce.
Jedyna rada to nie wpaść w pracoholizm dla cyferek i wprowadzić zasadę rozdzielania pracy od prywatnego życia.
Nie martw się też zwolnieniem, duże województwo to i kolejna znajdziesz.
  • Odpowiedz