Wpis z mikrobloga

Mirki pijcie za mnie kompot. W tym miesiącu zarobiłem pierwszy raz powyżej 3k na rękę. Cieszę się tym bardziej, że jest to kwota prawie 500 zł. wyższa niż na umowie (3200 zł. brutto czyli ok. 2500 na rękę). Pracuję w tej firmie niecałe pół roku i jest to moja pierwsza praca po studiach (które skończyłem w lipcu 2020).
Piszę ten post nieironicznie, bo ciężko było znaleźć pracę, nie mając w ogóle doświadczenia, ale jakoś się udało. Praca jest trochę ciężka (pracuję głównie w AutoCAD, ale muszę również ogarniać tematy energetyki). Boję się, że mnie wywalą z tej firmy, bo dalej się uczę i traktują mnie ulgowo, ale na razie staram się tym nie przejmować.
#chwalesie #pracbaza
matiimakaka - Mirki pijcie za mnie kompot. W tym miesiącu zarobiłem pierwszy raz powy...

źródło: comment_16154033625d80RHeA6voEGY3n6ahuZo.jpg

Pobierz
  • 76
  • Odpowiedz
@matiimakaka: Gratulacje Mirku! pamietam jak przeszedłem z pierwszej pracy gdzie miałem 400 zł do takiej gdzie miałem 2500 i czułem jakbym pana Boga za nogi złapał. Super uczucie. Cisnij i ani się obejrzysz wskoczysz na 10k+ :)
  • Odpowiedz
@matiimakaka no i to mi sie podoba - młody człowiek bez doświadczenia wchodzi na rynek pracy i cieszy się z 3k na rękę a nie #!$%@? jakieś roszczeniowe kocopoły ze po studiach i bóg wie co jeszcze i powinien od razu 7k brutto dostac żeby w ogóle z domu wyjść. Ja tez zaczynałem podobnie. Ucz sie, zdobywaj doświadczenie a za jakiś czas docenią to albo tutaj gdzie teraz jesteś albo u konkurencji.
  • Odpowiedz
@FLAC ile razy mi sie zachciało kebsa i piwa o 22 i cyk raz dwa do budy 24h z kebsem, do monopola obok i nikomu się tłumaczyć nie trzeba. To było życie :-P
  • Odpowiedz
Easy ziom. Zarabiałem 3400. Zdegradowali mnie na 2800 bo COVID i cyk zwolnienie i wszyscy zdziwieni. Zaczynam nowa prace od kwietnia prawie za 2x tyle. 26lvl here. Pozdrawiam i powodzenia !
  • Odpowiedz
@matiimakaka: gratki! Tak jak piszą Mirki wyżej - rób swoje najlepiej jak potrafisz, a jak jesteś dobrym Mirkiem, to wszystko do Ciebie przyjdzie :) najważniejsze, że Ci starcza i Cię to cieszy. Dobry pracownik zawsze sie3odnajdzie na rynku pracy, a pisząc "dobry" nie koniecznie mam na myśli "z umiejętnościami "
  • Odpowiedz
  • 1
@matiimakaka Gratuluję, 3 lata temu też zaczynałem po studiach inż. Za mają pierwszą pracę ( starz) otrzymywałem 1800 netto(konstruowanie w SE) też na początku myślałem że mnie za chwilę wywalą bo nie ogarniam. Finalnie jak odchodziłem z tej firmy to chcieli mi dać podwyżkę i awans, jednak to i tak mniej niż dostałem w nowej pracy. Złap doświadczenie i jeśli coś nie będzie ci się podobało to zmieniaj pracę( prawdopodobnie dostaniesz większy
  • Odpowiedz
@matiimakaka: Nieironicznie gratulacje! Najważniejsza nie jest ta kasa ale nagroda za wykonany wysiłek oraz poczucie możliwości wykonania następnego kroku na drodze rozwoju i większych możliwości! ;)
Edit: a co do strachu to trochę może to zabrzmi coachowo ale staraj się pracować nad jego opanowaniem i po prostu rób swoje dlatego, że wiadomym jest że początki są trudne ale jak pokażesz, że chcesz się uczyć i pracujesz nad tym to w normalnej
  • Odpowiedz