Wpis z mikrobloga

Mirki pytanko: mam w pracy taką sytuację. Pracuję jako tester i do jednego z moich obowiązków należy utrzymywanie jednej części testów na jenkinsie.
Wszystkich QA u mnie w pracy jest 5 i każdy ma przydzieloną jedną część tych testów. No i udało mi się ustabilizować testy tak, że buildy od pewnego czasu są zielone no i super. Ostatnimi czasy jednak mój przełożony zmienił mi buildy za które jestem odpowiedzialna na takie, gdzie są same faile a moja naprawiona część została przekazana innemu QA.

Nie byłoby w tym nic złego, tylko ostatnio wydało się, że ten drugi tester napisał do przełożonego, że się ze mną ugadał i chce przejąć moje buildy i ja o tym wiem i się z tym zgadzam. Oczywiście, nic takiego nie miało miejsca. Sądzę, że chce wziąć naprawione testy żeby po prostu nie musieć nic robić.

Co byście zrobili na moim miejscu? Nie mam problemów z pracą, chętnie zajmę się inną częścią, jednak nie podoba mi się, że gość chce się podszyć pod moją pracę. Kłócić się z przełożonym, że ma mi oddać moją część? Wydaje mi się to dziecinne. #pytanie #qa #testeroprogramowania #praca
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Melisandre: powiedz, że jeszcze pracujesz nad tamta częścią i chciałes wdrożyć ostatnie poprawki i w ogóle to dlaczego taka zmiana bez ostrzeżenia, bo to trochę rozwala twój plan i ciężko Ci planować kolejne kroki
i patrz co się dzieje :)
  • Odpowiedz
@Melisandre a nie macie jakiegoś narzędzia do taskow? Jak macie to w nim powinno być info o zmianie. Jak nie to przede wszystkim wszystko na mailu, a nie słownie, najpierw mail do drugiego testera (w dw przełożony który zmienił buildy) czy on też miał w swoich testach takie faile (opis faili) i czy może coś podpowiedzieć bo przecież nad tym pracował, jak masz pewność że on ma Twoje to jeszcze zaproponuj
  • Odpowiedz