Wpis z mikrobloga

  • 1
Dzień dobry Mirki.
Zamierzam kupic komputer stacjonarny i totalnie wypadłem z obiegu. Dowiedziałem się już, ze jest jakiś szalony kryzys z dostępnością sensownych kart graficznych.

Uzywam komputera na stałe podpiętego do TV i do tej pory uzywalem takiego typowo biurowego fujitsu z pentium dual core e5400 2.7ghz / 4gb ram / grafika zintegrowana.
Do grania raz na pol roku uzywam Xboxa.

Chce wymienic komputer, zeby moc odpalic np ms flight simulator i zeby to naprawdę fajnie wyglądało, ale nie mam parcia, ze muszę miec podzespoly z absolutnie najwyższej półki. Wymienie pewnie dopiero za kilka lat, wiec tez nie najniższej. Pozostale wymagania typu wyświetlanie streamu w 4k bez zacinania już się pewnie spelniaja w zwiazku z tym, ze chce ms flight simulator, więc nie bede sie tu rozpisywał.

Czy kupuje sie teraz procesory intel czy amd? I ktore konkretnie np?
Czy grafiki od amd czy nvidia? Czy warto silic sie na jakies 3060?
Na co jeszcze powinienem zwrócić uwagę?
Czy bardzo przeplaca sie kupując juz gotowy zestaw PC w sklepie?
Dziękuję za podpowiedzi

#pc #pcmasterrace #komputery
  • 7
Czy kupuje sie teraz procesory intel czy amd? I ktore konkretnie np?
Aktualnie dokładnie na chwilę obecną to Intel bo mają przystępne ceny, ale ogólnie to i to jest dobre.
Czy grafiki od amd czy nvidia? Czy warto silic sie na jakies 3060?
Nvidia, jak na razie amd nie ma nic ciekawego do zaoferowania czyli DLSS rtx i inne bajery. Warto, ale nie za 3500zł a tylko za tyle jest do kupienia
pewnie dopiero za kilka lat, wiec tez nie najniższej. Pozostale wymagania typu wyświetlanie streamu w 4k bez zacinania już się pewnie spelniaja w


@sbd: akurat wybrałeś grę z największymi wymaganiami jakie istnieją :D
Generalnie to AMD jeśli chodzi o procki
Karty graficzne - co złapiesz z nowych, ze starszych raczej nvidia bo DLSS 2.0 robi robotę.
Przepłaca się bardzo bo oszczędzają mocno na podzespołach typu zasilacz płyta główna, ram, gdzie podają
@sbd: fakt, gra z najwyższymy wymaganiami. Zależnie od budżetu da się jednak coś konkretnego złożyć. Jak coś to PW - nakreślę ci opcje.