Wpis z mikrobloga

Hej, trochę chodzę po górach więc stwierdziłem, że zacznę zbierać punkty na Odznaki PTTK. Poczytałem trochę o punktach i mam pytanie. Czemu ten kalkulator wyliczył za odcinek 3, 4 i 5 po dwa punkt? Wydaje mi się, że powinno być po punkcie za odległość i tyle, bo nie było podejść >51 m. Mapa turystyczna wyliczyła dokładnie tak samo więc coś jest na rzeczy tylko tego nie widzę xd W podsumowaniu jest 10,8 km trasy i 407 m przewyższenia, więc imo11 i 4 pkt. Jak to liczyć? Proszę mi to ładnie wyłumaczyć ()

Brant - Hej, trochę chodzę po górach więc stwierdziłem, że zacznę zbierać punkty na O...

źródło: comment_1615231363WWhX7pu1G2lEUITjRkXSei.jpg

Pobierz
  • 14
@Brant: Głównie powinno się liczyć na podstawie wykazu tras. A dopiero jak szlak nie jest w wykazie liczyć z dystansu i przewyższenia. To niestety doprowadza do pewnej patologii, bo jak się dobrze wyznaczy trasę to można +100% punktów zdobyć. Niektóre trasy w wykazie są meeega przeszacowane. Pamiętaj również że jak chcesz zbierać na odznakę to musisz albo: zbierać pieczątki do książeczki/robić zdjęcia charakterystycznych miejsc/tracker GPS, bo inaczej mogą nie uznawać tras.
@mackarr: Mam pieczątkę ze Schroniska Szwajcarka więc liczę, że na tę trasę starczy ;) Właśnie widzę, że jest strasznie duzo punktów, za ten niedzielny spacer(21, podczas gdy za wejście na Śnieżkę wyliczyło 24 xD Policzyłem sobie trasy, które zrobiłem od początku roku i wyszło mi 81 pkt. xD Dopiero kupiłem w ten weekend książeczkę, ale myślisz, że dało by się dopisać na podstawie zdjęć?
@mackarr: A to może wyskrobię maila i pokaże co mam, może akurat się uda :) Mam historię lokalizacji w Googlu (trochę mało dokładna :() no i jakieś foty. Wtedy zacząłbym sobie od poprzednich wycieczek wpisy.
@mackarr: Dziękuję ;) może gdyby tak jeszcze doliczyć Bieszczady z zeszłego roku to by jak nic na brązową małą było :D A czytałem o dużych i myślę, że mógłbym się podjąć, tylko będę musiał jeszcze kogoś namówić, żeby raźniej xD
@Brant: Jak dopiero zaczynasz zbierać to nie wiem czy wiesz, że odznaki są zdobywane w kolejności - żeby dostać brązową musisz mieć najpierw popularną (60pkt) i potem jeszcze zdobyć 120pkt. Nie jestem pewny jak w praktyce liczą punkty jak się zgłasza "hurtem" na dwie odznaki, bo sam weryfikowałem jedna po drugiej, ale w regulaminie jest pkt o tym, że jak się ma dużą nadwyżkę punktów to możesz tylko połowę następnego stopnia
@Brant: Polecam wykosztować się parę złotych na regulamin PTTK, na końcu masz mapki z odcinkami wraz z punktami w obie strony. W przypadku szlaków których nie ma w wykazie dopiero używać mapy turystycznej. Ja stosuje te dwie metody równolegle zawsze
@skrytozgroza: Dzięki, jutro się wczytam. Muszę wysłać maila czy mi zaliczą po zdjęciach :) KGP wygląda jak jakieś towarzystwo lizania się po jajkach xd może się myle no ale imo mają dziwne zasady. PTTK ma dużo różnych odznak, które będę mógł pozbierać ;)
@stachol: takie o?
via Android
  • 0
@skrytozgroza 3. GOT PTTK w stopniach popularnym i małym brązowym można zdobyć w jednym roku kalendarzowym (por. § 8 pkt 1) pod warunkiem uzyskania co najmniej 180 (niepełnosprawni 135) punktów. Teraz mam zagwozdkę, czy poprosić o zaliczenie Bieszczad z zeszłego roku bo na popularną by było i Sudety z tego. Dokumentacja zdjęciowa i historia lokalizacji jest. Tyle że dopiero teraz dowiedziałem się o odznakach :(
@Brant: ponoć dużo zależy od weryfikatora, niektórzy są normalni i po prostu widzą, że lubisz chodzić i robisz to regularnie i podbijają wszystko bez problemu, a inni są służbistami i nie zrobią inaczej jak w regulaminie