Wpis z mikrobloga

bo na pewno nie o prawo do aborcji (które fundamentalnym prawem ludzkim nie jest).


@afromort: prawo do decydowania o własnym ciele. Wyobraź sobie że ci się wyrostek robaczkowy zapala, idziesz go wyciąć a lekarz mówi #!$%@? sumienie mi nie pozwala xD
  • Odpowiedz
@knur3000: nie chcę się wdawać w dyskusję na temat tego jak traktować płód (czy jako nowy byt, który ma własne prawa, czy jako coś do wycięcia jak Wyrostek) ale idąc tym tokiem wraz z aborcja powinniśmy dopuścić do eutanazji, bo to też decydowanie o swoim ciele
  • Odpowiedz
ale idąc tym tokiem wraz z aborcja powinniśmy dopuścić do eutanazji, bo to też decydowanie o swoim ciele


@afromort: gościu a czemu niby nie mam prawa się zabić? xDDDD
  • Odpowiedz
@knur3000: rozróżniasz pojęcia zabić się a zlecić komuś wykonanie procedury uśmiercenia Cię w ramach opieki medycznej? Nie jestem przeciwny eutanazji ale nie nazywajmy eutanazji i aborcji fundamentalnymi prawami ludzkimi.
  • Odpowiedz
@knur3000: rozróżniasz pojęcia zabić się a zlecić komuś wykonanie procedury uśmiercenia Cię w ramach opieki medycznej? Nie jestem przeciwny eutanazji ale nie nazywajmy eutanazji i aborcji fundamentalnymi prawami ludzkimi.


@afromort: Dlaczego nie?
  • Odpowiedz