Wpis z mikrobloga

@Gaku745: To nie artykuł, to blog. Taki sam blog jak ja, czy ty, tutaj piszemy. Niczym się wiarygodnością nie różni. Nie jest pisany przez eksperta - to opinia zwykłego człowieka, nieznającego się w temacie. Ocena wiarygodności znów pada. Naprawdę, obejrzyj ten krótki filmik o prawdzie i fałszu, przyda ci się na przyszłość.

Może podam ci przykład tylko co do tego, jak się ocenia zarobki. Załóżmy że kupiłeś 20 lat temu mieszkanie,
@aIkohoIik: żeby czasem nie było, nie mówię, że kapitalizm nie ma wad albo, że nie istnieją potężne nierówności społeczne. Ale, to powiedziawszy ciekawi mnie dlaczego:
1. Zakłada się, że trzeba z kimś "wygrać" albo kogoś pokonać - trochę płytkie podejście do rzeczywistości
2. Zakłada się, że rzeczywistość jest grą o sumie zerowej.

Poza tym wiem, mam się nie zesrać, bo to portal że śmiesznymi obrazkami.

@Gaku745: polecam (szczerze, nie żeby
@Gaku745: No tak, ale wyzysk w tych firmach ludzie dostaja pieniadze za prace, a prywaciarze tylko w BMW jezdza i przejadaja pieniadze a firmy i tak sie same prowadza. Widzac na jakich idiotow glosuja ludzie, tacy jak ty oczekuja, ze stworza firmy zarzadzane przez samych pracownikow xD. Dlaczego jeszcze nie powstala firma wedlug waszego modelu, ktora osiagnela sukces?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
mówisz o Jeff Bezos? On zarabia 80k rocznie, czyli jakoś 2 średnie krajowe.




nie, to jest jego rzeczywista pensja, 80k dolarów rocznie.


XDDDDD Ty zdajesz sobie sprawę, że Jeff Bezos zarabia tylko 80k rocznie, a pieniędzy nie gromadzi?


Widzę, że się uczepiłeś tych osiemdziesięciu tysiecy rocznie i widzę, że Bezos rok w rok wydaje kilkaset milionów na prywatne nieruchomości (nie gromadzi majątku xD). Przytocz mi fragment, w którym wyjaśniasz w jaki sposób
@aIkohoIik: czemu lewicowa walka z kapitalizmem polega na wmawianiu ludziom, że nie mają szans osiągnąć sukcesu i nigdy nie będą tak bogaci, jak miliarderzy? Tak jakby komukolwiek te miliardy były potrzebne do szczęścia, a nie wystarczyłoby mu mieszkanie/dom i spoko samochód, na które w kapitalizmie można zarobić w ~10 lat. Moi rodzice dzięki zajebistemu socjalizmowi spłacili kredyt po czterdziestce, ja w wieku 27 lat już mam na takie samo mieszkanie, ale
@aIkohoIik: ale serio, jak już przychodził taki etap tej gry gdzie inni mieli pobudowane hotele, ja niewiele miałem albo wszystko już pozastawiane i w perspektywie ostatni ruch/rzut, to się z ulgą przyjmowało pójście do więzienia xD
ią idzie dalej w rozwój firmy i tworzenie nowych miejsc pracy


@Nie_RabarbaR: no bardzo to proste spojrzenie na sprawe, bo wiele miejsc pracy zostalo zlikwidowanych przez monopol amazona. Male sklepy internetowe, w sumie duzych na zachodzie tez to nie ominelo. Roznica jest taka ze wczesniej istniala klasa srednia ktora posiadala te biznesy. A teraz bezos skumulowal kapital i co najwyzej ta srednia klasa moze zaczac dla niego pracowac za dach nad