Wpis z mikrobloga

@qusqui21 Amazon ma na całym świecie około 1.1mln pracowników na całym świecie, czyli mniej niż 0.1% całej siły roboczej (liczę tylko cywilizowany świat).

No, ale w sumie racja, że Amazon się rozwija i zabiera klientów mniejszym firmom. Ale to już jest kwestią monopolu, a nie argumentem na rzecz komunizmu. Bo w krajach kapitalistycznych występują przepisy ograniczające zasięgi korporacji na rzecz właśnie wolnego rynku: to jest analogicznie do idei, że żeby chronić
  • Odpowiedz
@Gaku745: @AutomatDoLodow: Czy wasza wizja jakiegokolwiek przedsiębiorstwa, kończy się na tym jak ciężko pracują robotnicy z najniższego szczebla drabinki? Przecież każdy głupi umie machać młotkiem. To co ludziom prowadzącym biznesy pozwala czerpać tak duże zyski, to umiejętność ułożenia pod całe to machanie strategii, i takiej organizacji pracy ludzi, żeby tę strategię wykonać. To jest ogrom pracy, z podejmowaniem masy trudnych i istotnych decyzji na czele.
  • Odpowiedz
@Gl1n4 sobie przeczytaj wszystko ze zrozumieniem. Jedynym który tutaj się czepia jesteś ty, bo wybiórczo szukasz jednego zdania i narzekasz że nie masz całej ekonomii wyjaśnionej w jednej linijce. Oprócz CTRL+F polecam przeczytać to, co się wokół tego zdania znajduje. Tak jak mówiłem, przeczytaj wszystko to zrozumiesz, bo wyrywać zdanie każdy potrafi, ale pomyśleć i poszukać więcej to już jest domena tylko tych myślących.
  • Odpowiedz
@Nie_RabarbaR: w tym rzecz, że wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazuja. Ze wolny rynek dazy do skumulowania kapitalu w rekach waskiej grupy. Ktorej srodki, pozwalaja na dumping cenowy, wplywanie na ustawodawstwo. Naiwnie sadzac ze zly produkt sie nie sprzedaje, bo gdyby ludzie kupowali rozsądkiem, to w reklamach samochodow np. porównywano by poprzedni model z nowym. A nie pokazywano szczescilwych ludzi machających z prestizowego auta z ladnymi ludzmi w srodku.
  • Odpowiedz
@Nie_RabarbaR: po prostu patrzę na ludzi z perspektywy psychologii ewolucyjnej, kierujących się prymitywnymi instynktami. Nie jestem tez fanem idei spółdzielni. Jedyna alternatywe dla obecnego systemu, jaka jestem w stanie zaproponowac to dochod podstawowy. W wysokosci pozwalajacej na zaspokojenie podstwowych potrzeb. Zeby czlowiek nie byl niewolnikiem korporacji i kredytow.
  • Odpowiedz
@aIkohoIik: O kurde dobre glembokie daje do myslenia, no bo przeciez w realnym zyciu tez MUSISZ wejsc na pole pana bankstera co ma wszystko i nikomu nie daje i plywa jak sknerus mackwacz w zlocie, tak bylo wierze w to, tym razem komunis zadziala
  • Odpowiedz
XD

tyle razy było oranko antykapitalistów, a oni dalej nie rozumieją, ze gdyby nie właściciele firm to one nigdy by nie powstały więc to całe bajdurzenie o samowystarczalnych pracownikach można wyrzucić do śmietnika zanim zacznie się to w ogóle rozkminiać
  • Odpowiedz
@Gl1n4 w sumie to #!$%@?ć, nie będę za każdym razem pisał że napisałem w poprzednim komentarzu. Dosłownie to o co ty pytasz jest niemalże verbatim sformułowane w jednym z pierwszych komentarzy w wątku. Nie chce mi się co chwilę marnować czasu bezsensownie. Jak nie odpiszę na twoje kolejne pytanie to masz w założeniu, że już to wcześniej opisałem w tym wątku, wystarczy tylko wziąć się do pracy i poszukać (a nie
  • Odpowiedz
  • 2
@aIkohoIik jako ciekawostkę dodam że monopoly to w oryginalnych założeniach była gra krytykująca kapitalizm i praktyki monopolistyczne. Liczba możliwych do kupienia domów była mocno ograniczona i ten kto je wykupił o miał na to "monopol" wygrywał.
  • Odpowiedz
niepotrzebny im do tego żaden Bezos, a nawet tylko przeszkadza bo przejada 90%


@Gaku745: Masz 16 lat, że takie bzdury piszesz? Większość jego ogromnego majątku, który posiada to nie kasa na koncie, tylko akcje jego firm, które zyskują na wartości.
  • Odpowiedz
@nimnul tak nadal działa monopoly. W nazwie masz monopol. W grze chodzi o zbudowanie monopolu. Kryterium zwycięstwa jest zyskanie monopolu. Jak się ma kolegów to czasami można zagrać, wtedy wiadomo jest że w monopoly chodzi o budowanie monopolu. Odkryłeś że dziki srają w lesie, a gówno śmierdzi.
  • Odpowiedz
@Gaku745: Sprawdziłem, Bezos jako CEO otrzymuje wynagrodzenie w wysokości $81,840 rocznie. Powtórzę - jego wskoczenie na 1 miejsce listy najbogatszych ludzi to nie zrobienie sobie ogromnego przelewu z rachunku bankowego Amazona na prywatny tylko WZROST WARTOŚCI AKCJI FIRMY. Ma ich tyle samo co wcześniej, tylko wzrosła ich wartość, bo jest zajebistym CEO i ludzie chcą je kupować.
  • Odpowiedz
powinnien być państwowy GS w którym nic nie ma bo zarządza nim gienek z jankiem po podstawówce a nie jakieś kapitalisci se wymyślają nowe technologie czy innowacje na rynku i zarabiają na tym pieniądze które nam się po prostu należą
  • Odpowiedz
@Nie_RabarbaR: Żeby firma generowała przychód niepotrzebny im do tego żaden Bezos, a nawet tylko przeszkadza bo przejada 90 sków firmy i gromadzi sobie na kontach bankowych xD


@Gaku745: to czemu takiej robotnicy nie zbudowali jeszcze? XD
  • Odpowiedz