Wpis z mikrobloga

Dlaczego jest moda na szkalowanie papieża na wykopie? Chodzi o to co powiedział Dziwisz? Po przykładzie Tomasza Komendy, warto się zastanowić czy strona która jest atakowana, rzeczywiście jest winna. Może Dziwisz z premedytacją powiedział, że papież miał ważniejsze rzeczy na głowie niż walka z pedofilia. Może Dziwisz nie donosił nawet do papieża spraw związanych z pedofilia. Są jakieś dowody na to, że papież chronił pedofilów? Czy zwykłe domysły jak przy sprawie Tomasza Komendy i przy każdej innej głośniej sprawie? Czy może pretekst pedofili jest wykorzystywany po to, żeby skłócać naród jeszcze bardziej, jeszcze więcej dolewać oliwy do ognia. Jak są jakieś dowody, albo inne powody dlaczego lewa strona tak bardzo upodobała sobie szkalowanie Jana Pawła II to proszę o linki. Zapraszam do dyskusji #2137 #lewica #prawica #bekazpodludzi
  • 136
  • 0
@jeremy_bolm Wszechobecny kult papieza, jednoczesna nieskazitelnosc jego osoby, przeplatana przez kupczenie jego wizerunkiem (cale stragany wszedzie #!$%@? jego wizerunkiem, przesciganie sie w przepisach na kremowki, etc), amplifikacja kultu po jego smierci doprowadzona do groteski, ronda, ulice.

Pokaż mi ten wszechobecny kult papieża. Może w tv, ja nie oglądam, ale będę wdzięczny jak podrzucisz jakiś link gdzie udowodnisz, że codziennie, albo co drugi dzień, albo co trzeci dzień, albo co tydzień mówią coś
@uriel_ck: kalkowanie zachowań innych jest psychopatologią, czy co, że radzisz udać się do lekarza. Pierwsze słyszę. Naśladownictwo jest zwykłym zjawiskiem społecznym. Chyba już Ci wyjaśniono to dostatecznie. Ty arbitralnie (do tego błędnie) oceniasz innych za niewinne memy z papieżem. Moda zapewne przeminie i kolejne pokolenia zapewne też stworzą sobie fałszywy autorytet moralny i jest to normalna sprawa, że następcy będą szkalować kogoś innnego za jego złe uczynki. Skoro masz z tym
kalkowanie zachowań innych jest psychopatologią, czy co, że radzisz udać się do lekarza. Pierwsze słyszę. Naśladownictwo jest zwykłym zjawiskiem społecznym. Chyba już Ci wyjaśniono to dostatecznie. Ty arbitralnie (do tego błędnie) oceniasz innych za niewinne memy z papieżem. Moda zapewne przeminie i kolejne pokolenia zapewne też stworzą sobie fałszywy autorytet moralny i jest to normalna sprawa, że następcy będą szkalować kogoś innnego za jego złe uczynki. Skoro masz z tym problem, to
Dlaczego jest moda na szkalowanie papieża na wykopie?


@uriel_ck: To jest bardzo stara "tradycja", wydaje mi się że zapoczątkował ją ktoś z karachana, a potem podłapali to młodzi który rzygali papieżem i chcieli w ten sposób wyrazić swój bunt.

Faktem jest że "pokolenie jp2" bardzo szybko wyparowało - wydaje mi się że Polacy wtedy bardziej dziękowali Wojtyle za bycie najważniejszą postacią historyczną nowożytnej Polski (a konkretniej za udział w rozwaleniu komunizmu
Dlaczego jest moda na szkalowanie papieża na wykopie?


@uriel_ck: nie szukaj w tym żadnego sensu, po prostu ma memiczną mordkę, i tyle. Przecież oni się śmieją z 2137 albo ryja papierza na czosnku... Oczekujesz po tym jakiejkolwiek logiki? xD
@uriel_ck:
nie, to nie jest efekt mody. Poczytaj trochę o psychologii, to dowiesz się dlaczego ofiarom przez wiele lat trudno mówić o krzywdzie, jaka je spotkała. Ponadto ofiary pedofili to dzieci, są zależne od rodziców i innych dorosłych, którzy te sprawy pociągną. Pedofile wiedzą kogo wybrać na ofiarę, często są to dzieci z "trudnych" rodzin, bez opiekunów, na których mogą się oprzeć i w razie czego poskarżyć. Do dzisiaj ludzie bronią
Pokaż mi ten wszechobecny kult papieża. Może w tv, ja nie oglądam, ale będę wdzięczny jak podrzucisz jakiś link gdzie udowodnisz, że codziennie, albo co drugi dzień, albo co trzeci dzień, albo co tydzień mówią coś o papieżu. Nawet może być link z wykopu z głównej, pokaż mi co ile dni jest coś o papieżu. Ulice zgodzę się, bo sam nawet mieszkam przy Jana Pawła.


@uriel_ck:

https://dzieje.pl/aktualnosci/jan-pawel-ii-patron-szkol-szpitali-ulic

Jan Paweł II jest
@uriel_ck: To jak z winą Tuska. Najpierw było to używane bo " był winny" teraz to oznacza nieudolność pisu. Kiedyś papież coś znaczył bo był racjonalnie używany. W momencie kiedy w każdym mieście jest jego rondo czy ulica to się zdewaluował.
@uriel_ck: szkalowanie papaja wzięło się stąd, że to był odpowiedni człowiek w odpowiednim czasie żeby #!$%@?ć duże ilości osób w internecie, nic więcej, żadna walka z państwem wyznaniowym, jak niektóre głąby tutaj piszą xD

pisałeś o roberciku od seba gała, teraz niestety przerabianie jego zdjęć nie wywoła już takiego bólu dupy, chociaż kto wie, kto wie ( ͡° ͜ʖ ͡°)