Wpis z mikrobloga

Czy w takiej sytuacji i układzie skrzyżowania (ulice podporządkowane nie były prostopadle do swych osi) Ja jadąc autem nr 2 wyjeżdzając na drogę uprzywilejowaną tuż po tym jak minął mnie pojazd nr 1 mam nadal pierwszeństwo nad pojazdem 3 czy powinienem się zatrzymać i mu ustąpić (kierowca nie kwapił się do wykonania manewru)
#ruchdrogowy #prawojazdy #przepisydrogowe #kierowcy #stopcham #samochody
pyczasty - Czy w takiej sytuacji i układzie skrzyżowania (ulice podporządkowane nie b...

źródło: comment_1615054693UvWUcAoBo51CacsNqwUkYK.jpg

Pobierz
  • 7
@Hans_Olo: Chodzi mi o to czy ja (2) po przepuszczeniu pojazdu nr 3 i po zajęciu już swojego pasa na drodze z pierwszeństwem widząc że on nie podejmuje skrętu w prawo mam nad nim pierszeństwo czy powinienem się w tym momencie zatrzymać i dać mu włączyć się do ruchu?
Przypominam, że pierwszeństwo określa się przed skrzyżowaniem i określa ono kto ma możliwość wjazdu na nie, a nie zjazdu. Czyli generalnie nie wjeżdżasz na skrzyżowanie przed 3.


@Hans_Olo: a od ilu metrów odległości między wlotami traktujemy to jako jedno skrzyżowanie, a od ilu jako 2? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ks2m: § 9 Połączenia dróg, odstępy między węzłami lub skrzyżowaniami, stosowanie zjazdów.
Dz.U.2016.0.124 t.j. - Rozporządzenie Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 2 marca 1999 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie