Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 619
Wiosenne odgruzowywanie parkingów czas zacząć :) Niebieska strzała leci jako pierwsza w tym roku.

Wrak zgłosiłem poprzez aplikację 19115. Kartka A4 na szybie to informacja od Straży Miejskiej do właściciela o obowiązku usunięciu auta na podstawie art. 50a PRD. Jak tego nie zrobi to toyotka na lawecie pojedzie na parking SM.

#warszawa #wraki #osiedlowykonfident #sprzatajzwykopem #smieci #samochody
Pobierz marian1881 - Wiosenne odgruzowywanie parkingów czas zacząć :) Niebieska strzała leci ...
źródło: comment_1615015208S3mygxKHEBibJm5dtvj540.jpg
  • 105
@marian1881: u mnie pod blokiem dziad ze straży miejskiej zrobił sobie z grata miejsce na trzymanie kartonów no i co w takim przypadku zrobić marian? Nie ma reflektora, ktoś mu #!$%@?ł ( ͡° ͜ʖ ͡°) stoi w tym samym miejscu od kilku lat i nigdy tym syfem nie jeździł.
@marian1881: mam takie pytanie, bo widzę że jesteś obeznany. Czy straż usuwa tylko gruzy? U mnie przed blokiem stoi alfa romeo 159, więc auto nie jest stare. Ma tablice, żadnych wycieków. Ale stoi już tak ponad rok nieruszana, zajmuje po prostu miejsce. Nie wiem czyja ona jest, SM przyjmie takie zgłoszenie czy powiedzą, że jeśli auto jest sprawne to nie będą usuwać?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 14
@LipnySok: Apka działa tylko w Warszawie. Pisz do SM, Policji lub do władz gminy. Najlepiej jeden mail do wszystkich.

@jodek: Ufg.pl - sprawdź czy ma opłacone OC, jak nie to na tej stronie jest formularz do zgłoszenia. Możesz też napisać mail do władz gminy lub spółdzielni. Zależy czyj teren.

@kogut_20: Wystarczy, że auto wygląda na nieużywane od dawna. Spokojnie może mieć tablice, a nawet ważne OC - przeczytaj art.
A co w sytuacji gdy mam na parkingu pod domem na Bemowie 5 samochodów które stoją od 6 miesięcy nie ruszane z miejsca, tylko jeden nie ma tablic. I wszystkie wrastają w beton. 19115 jest w stanie coś z tym zrobić czy jednak skoro stoją na miejscu parkingowym to będą je zajmować przez wieczność?
@marian1881: Hej, po jakim czasie tak realnie odholowują auto po nalepieniu takiej karteczki od SM? Widzę ze piszesz ze 6 miesięcy szukają właściciela a jak to jest w praktyce? Niedaleko mnie jest takie auto ma nalepioną kartkę ze odholują auto ale wisi sobie ta kartka od listopada i się zastanawiam ile to jeszcze potrwa bo koleś blokuje 2 miejsca ( ͡° ʖ̯ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@krolowamonika: 6 miesięcy szukają po tym jak już odholują auto. Z kartką na szybie z moich obserwacji auta zazwyczaj stoją 1-2 miesiące, więc koniecznie przypomnij im o tym aucie poprzez apkę. Ja bym im zadał konkretne pytanie: "Auto zostało zakwalifikowane do usunięcia już w listopadzie, a nadal stoi. Kiedy ono zostanie usunięte".

@Eustachiusz: Można jeśli masz u siebie strefę zamieszkania lub strefę ruchu. W innym przypadku SM może działać tylko