Wpis z mikrobloga

Mi się tylko wydawało, czy ktoś pisał ostatnio pół żartem, pół serio że Ordo Iuris stworzy komórki które będą śledzić i wyłapywać kobiety w ciąży, które wyjeżdżają za granicę?

W związku z tym ilekroć istnieje podejrzenie, że może dochodzić do bezprawnego pozbawienia życia ludzi w fazie prenatalnej ich rozwoju, czyli w języku kodeksu karnego do bezprawnego „przerwania ciąży”, właściwe czynności powinny zostać podjęte, bo przedmiotem ochrony prawa karnego jest życie tego dziecka.

Z punktu widzenia prawa karnego najważniejsze jest to, że zginęło dziecko. Trzeba zweryfikować co się stało i w toku czynności sprawdzających najpierw zbadać czy okoliczności czynu świadczą o tym, że mamy do czynienia z czynem zabronionym, a następnie zweryfikować czy można komuś ten czyn przypisać.


Myśleliście że religijni fundamentaliści poprzestaną na wyroku tk i zakazie aborcji z powodu wad płodu? Nie, to dopiero początek ich krucjaty.

#neuropa #bekazprawakow #bekazkatoli #polska #prawo #aborcja #gorzkiezale #4konserwy #rozowepaski
saakaszi - Mi się tylko wydawało, czy ktoś pisał ostatnio pół żartem, pół serio że Or...

źródło: comment_1614945577wzDjRIi1wUtvsMNPlnErXd.jpg

Pobierz
  • 67
@dioxyna:

Gdy chodzi o ogólne odezwy, o które Pan pytał, to należy rozważyć ich kwalifikację z innych przepisów kodeksu karnego. Pamiętajmy, że art. 255 kodeksu karnego zakazuje nie tylko publicznego nawoływania do popełnienia przestępstwa, ale także publicznego pochwalania przestępstwa. Z tej perspektywy można oceniać wiele z tych wypowiedzi.
Znudzony byciem


@Khaine: raczej znudzony tym dzieciaczkiem wyżej, przyczepił się jak GWno i mówi płyniemy

NIe rozumiem tego zwrotu europejski talib? To jakiś emigrant z afryki podkładający bomby we Francji?
NIe rozumiem tego zwrotu europejski talib? To jakiś emigrant z afryki podkładający bomby we Francji?


@VrubeL: Oj nie trzeba tak daleko szukać, wychowują się w Polsce i udzielają w ekstremistycznych organizacjach (a czasem działają niezależnie) które chcą zmusić wszystkich ludzi przemocą do życia zgodnie z zasadami jakiejś starej książki napisanej na pustyni.
zmusić wszystkich ludzi przemocą


@Khaine: jak się objawia ta przemoc? Jakieś bojówki mają? Kurcze stary nieźle mnie wystraszyłeś. Daj znać gdzie aktualnie krążą bo aż się boje wracać.

nie, to ty


@bacaa90: a nie bo ty xd