Wpis z mikrobloga

W sumie to trochę śmieszne jak na 38 milionowy kraj, który jest jednym z bogatszych w tym regionie nie mamy jednego profesjonalnego toru


@okradzione: tu już można było postawić kropkę
@okradzione: Pewnie dlatego że w naszym kraju nie ma żadnych tradycji związanych z motorsportem. Stadiony budują bo prawie każdy chłopak w Polsce kopał kiedyś piłkę, piłkarzy mamy wielu, już nie mówię o tym że ekstraklasa to gówno ale mamy.
A takich profesjonalnych kierowców kilku na krzyż, a Kubica jest jedynym który odniósł jakieś sukcesy.
No dobra jest pełno sebków w swoich 20 letnich gruzach którzy lubią się rozwalać o latarnie ale
Oj żużel jest strasznie niszową dyscypliną. Myślę, że żużlu to nawet nie ma co brać pod uwagę, mało kto się tym interesuje. Można to porównać do jakiegoś krykieta czy innego curlingu.


@Kolikol: jw, żużel jest tak niszowy, że przeciętny fan sportów motorowych nie ogląda żużla i przeciętny fan żużla nie ogląda innych sportów motorowych. Nisza wśród nisz.

Tymczasem Węgrzy budują kolejny tor, tym razem pod Debreczynem gdzie będzie ścigać się MotoGP.
@Kolikol: Kubica osiągnął sukces, bo od najmłodszych lat wiedział, że jeżeli chce coś osiągnąć w tym co robi, to musi się stąd wynieść, dlatego "wyemigrował" do Włoch. Ciekawe ilu takich innych Robertów by się znalazło, gdyby mogli się rozwijać we własnym kraju.
@barystoteles: To prawda co napisałeś, ale wydaje mi się, że z sukcesem Kubicy powinniśmy trochę pchnąć te dyscyplinę do przodu. Już nawet zostawmy ten tor F1, ale jakoś rozbudować zaplecze dla przyszłych pokoleń, by nie musiały emigrować do innych krajów, by móc coś osiągnąć.
To prawda co napisałeś, ale wydaje mi się, że z sukcesem Kubicy powinniśmy trochę pchnąć te dyscyplinę do przodu. Już nawet zostawmy ten tor F1, ale jakoś rozbudować zaplecze dla przyszłych pokoleń, by nie musiały emigrować do innych krajów, by móc coś osiągnąć.


@okradzione: właśnie o te proporcje mi chodzi. Nie ma czego rozbudowywać bo w świecie wyścigów mamy od dawna spełniony postulat Kononowicza żeby nie było niczego. Ledwo można tutaj
@okradzione: Nie ma to sensu, trzeba się licytować o miejsce w kalendarzu z całym światem na czele z Szejakmi. Nie ma tradycji, nie ma zainteresowania, motorsport to drogie hobby, nie dla zwykłego przeciętniaka i jego dzieci. Jest wiele lepszych sposobów wydania pieniędzy na sport niż tor F1. Jeden Kubica wiosny nie czyni.