Wpis z mikrobloga

#herbata
Chcę spróbować różnych herbat sypanych, najlepiej z zestawu. Zielone, białe, czerwone (pu-erh?), żółte, ulung.
Jakieś jeszcze rodzaje warto?
eherbata.pl czy może inny sklep jest lepszy jakościowo lub tańszy? Czajnikowy obecnie brak na stanie.
  • 5
@DeringeR:

Chcę spróbować różnych herbat sypanych, najlepiej z zestawu. Zielone, białe, czerwone (pu-erh?), żółte, ulung.

Jakieś jeszcze rodzaje warto?

Zapomniałeś o czarnej herbacie(chyba, że nie lubisz po prostu). A tak to praktycznie każdy rodzaj herbaty wymieniłeś więc warto spróbować każdego rodzaju.

eherbata.pl czy może inny sklep jest lepszy jakościowo lub tańszy? Czajnikowy obecnie brak na stanie.


na eherbata chyba jest tylko jeden ze herbatami z różnych rodzaju: ten. Ogólnie w
@Logika_wykopu: Raczej wolę po 15g, czyli około 3 porcje; kupiłem zestaw "dla mam" i tak średnio mi pasują. W zestawach czy też osobno wychodzi 25 porcji za około 40-50pln. Lipton/Tetley itp. to 100 torebek za 15pln, a Czajnikowy nie ocenia ich jako złe herbaty. No chyba, że mają dobre noty ale wśród torebkowych.
Sypana miała być tańsza, ale też trzeba jej dać więcej bo nie jest aromatyzowana, dlatego pytam czy nie
kupiłem zestaw "dla mam" i tak średnio mi pasują


@DeringeR: Z tego co widzę to tam są głównie herbaty z dodatkami w tym zestawie. Lepiej kupić herbatę bez dodatków by poznać, które lubisz najbardziej a później eksperymentować.

A co do ceny to nie kupowałem z innych sklepów niż eherbata czy czajnikowy, ale raczej sypaną herbatę kupuje się dla jakości, a nie oszczędzania. Jak ci smakuje taka zwykła torebkowa i nie czujesz