Wpis z mikrobloga

@KarmazynowyHefalump: widzę po raz kolejny w tym tygodniu ktoś tu wstawia tego chochoła. W żadnym cywilizowanym kraju nie podaje się pięciolatkom hormonów zmieniających płeć.

Jeśli u dziecka zostanie wykryta dysforia płciowa (a zazwyczaj wykrywana jest dopiero w późniejszym wieku) to zaczyna się od obserwacji u psychologa/psychiatry i farmakologię wdraża się dopiero w okresie dojrzewania. Na sam początek podawane są tylko leki hamujące rozwój płciowy - ten proces jest odwracalny i można
już nie pamiętasz historii Bartka LGBT?


@kcrgs: no i co z tym Bartkiem? Powiedział, że chce mieć siusiaka i tak został chłopcem? Czy może przypadkiem matka miesiącami ciągała go po psychiatrach, ale ich diagnoza była jednoznaczna?

Tutaj masz opis diagnozy przez matkę:

Do psychiatry dziecięcego staram się dostać od wrześnie 2018 roku. Na Sobieskiego gdzie jest bardzo dobry oddział zaproponowano mi 2021 rok. Próbowałam się więc dostać do psychiatry dziecięcego w
widzę po raz kolejny w tym tygodniu ktoś tu wstawia tego chochoła. W żadnym cywilizowanym kraju nie podaje się pięciolatkom hormonów zmieniających płeć.


@pekak: UK to dzicz, co nie? I sądy tam są dzikie, bo to przyklepują, nieprawdaż?

@thecakeisalie: poważnie? Według ciebie 5 lat to za dużo? No to trzeba zmienić na 3 lata na obrazku...

https://wiadomosci.radiozet.pl/Swiat/Wielka-Brytania.-Rodzice-zmienili-plec-3-letniemu-dziecku
@Nieszkodnik: wiadomości Radia Zet powołują się na The Sunday Times, czyli szokujący materiał, bez żadnych konkretów i pewnie bez pokrycia prawdy. W treści nie ma nic napisane o terapii hormonami zmieniającymi płeć, jedyne co wyczytałem, to że matka ubierała 3 letnie dziecko w dziewczęce ubranka.
Z jednej strony mamy jakąś anonimową wypowiedź personelu przedszkola, z drugiej strony wyrok sądu, z trzeciej strony wypowiada się lekarka o tym, że nie należy stosować