Wpis z mikrobloga

Przerywanie zdrowej ciąży w 24 tc, tak jak się to robi w Wielkiej Brytanii, gdzie ADT kieruję kobiety, nie dawalo mi spokoju. Zapytałam wiec bezpośrednio ginekologa, jak to wygląda. Okazuje się, że nie ma mowy o żadnych wczesniakach, bardzo się myliłam.

Poród wywolany na życzenie (aborcja) w granicy przeżywalności płodu wygląda następująco. Płód otrzymuje zastrzyk w serce z chlorku potasu, który momentalnie zatrzymuje jego akcje. Następnie farmakologicznie wywoływany jest porod. Dziecko rodzi się martwe, zostaje uśmiercone w łonie matki.

Nie mam juz siły tego komentować. Przekazuję informacje, może kogoś to zainteresuje.

Wołam plusujacych wpis o wczesniakach: @Kodak, @77023, @zeMadafaka, @Herostrates94, @Wstaw_tu_login, @KonserwatywnyMocny, @eite, @aleksander-sailor, @zawodowi3c, @dziadyga1, @lesser, @alto_carcera, @albercik90, @Bartek5435, @BreezierSix oraz @R187
#aborcja #aborcyjnydreamteam
ciemnienie - Przerywanie zdrowej ciąży w 24 tc, tak jak się to robi w Wielkiej Brytan...

źródło: comment_1614804790Yhgk463ul1TfHM64G3esHU.jpg

Pobierz
  • 21
@Olsea: wiadomo, płód to płód. Zdrowy płód, płód w 24 tc zdolny do przeżycia poza organizmem matki. Płód to generalnie taki gorący ziemniak, parzy w ręce i lepiej go wyrzucić. Całe szczęście, ze nie gada. Możemy wszyscy odetchnąć z ulgą.
@ciemnienie: bo płód to płód, co w tym dziwnego? A kobieta jest kobieta, a facet facetem, mężczyzna mężczyzną, etc.
Nie, 24tc jest powiedziałabym... Średnio zdolny do przeżycia, wymaga często pomocy aparatury. I generalnie opieki specjalistycznej.
Nie jest ziemniakiem. Nie jemy płodów.
A jeśli tak, to nie wyrzucamy jedzenia, ale Chryste, co za porównanie ( ͠° °).
No nie gada, masz rację.
Zdecyduj zatem co lepsze: aborcja późna (która zdarza się rzadko bo łatwiej, lepiej, taniej, mniej skutków zdrowotnych i z reguły przy wadach genetycznych ALBO jak wyjeżdża się z kraju i organizuje wyjazd z kraju jak Pl, żeby mieć możliwość zabiegu?), czy śmierć i kobiety i płodu bo się kobieta zabije?
@Olsea: wiadomo - kobieta dobrem najwyższym i należy ją bezwzględnie przed wszystkim chronic. Płód to nic (szczególnie zdrowy i silny). Nawet jak miałby szanse przeżyć po porodzie w 24 tc dzięki współczesnym procedurom neonatologicznym, trzeba go koniecznie dobić zastrzykiem w serce. Nawet na taką odrobinę łaski nie zasługuje. Wstrętny gorący ziemniak.
@ciemnienie: zdecyduj się czy rozmawiamy o płodach czy ziemniakach. Owszem, życie kobiety jest ważniejsze niż płodu. Ale ignorujesz argument o ratowaniu życia kobiety. Chyba, że wg ciebie płód w macicy przeżyje powieszenie się kobiety.
A aborcja to też współczesna procedura! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
I nie, niechciany płód nie zasługuje na jak to ująłeś "łaskę". Jak ci mrówki zrobią mrowisko w chacie pod twoją nieobecności to zostawiasz
@ciemnienie: Zrozum jedno - ratowanie życia dla samego ratowania życia nie ma większego sensu (mam nadzieję, że jesteś przeciw tzw. uporczywej terapii). Ratowanie wcześniaków wiążę się z negatywnymi skutkami w przyszłości, o czym ci już wczoraj wspomniałem. A ich etap rozwoju jest na tyle wciąż niski, że uśmiercenie można uznać za humanitarne.

I faktycznie - aborcja może być drastyczna. Często taka jest. Ale to nie przesądza ani trochę o jej niesłuszności.
@waro:

Ratowanie wcześniaków wiążę się z negatywnymi skutkami w przyszłości, o czym ci już wczoraj wspomniałem.

Jest to kłamstwo. Nie da się dokładnie przewidzieć dokładnie w jakim stanie będzie 23/24-25 tygodniowy wczesniak. Może być w jakimś stopniu niepełnosprawny, ale nie musi - może być zdrowszy od ciebie. Stopień niepełnosprawności nie przekresla wartości jego życia, chyba że zaczynamy juz dywagować o zasadności życia niepełnosprawnych ludzi.
Jest to kłamstwo. Nie da się dokładnie przewidzieć dokładnie w jakim stanie będzie 23/24-25 tygodniowy wczesniak


@ciemnienie: Dobrze wiesz, że ma znacznie mniejsze szanse (ok. 200-krotnie mniejsze) na przeżycie od normalnej ciąży, a na zdrowe życie jeszcze tam ilekroć mniejsze. To są liczby wręcz przytłaczające.

Stopień niepełnosprawności nie przekresla wartości jego życia, chyba że zaczynamy juz dywagować o zasadności życia niepełnosprawnych ludzi.


@ciemnienie: No to niepełnosprawność z pewnością nie jest
@waro: dla mnie dyskusja jest zakończona.

Fakt jest taki, że na oddziałach neonatologicznych podejmowane są udane próby utrzymania przy życiu ekstremalnie skrajnych wczesniakow. Wczoraj pokazałam ci dzieci, które są w dobrym stanie, wcześniej pisałam o innych 14 dzieciach, które są podopiecznymi fundacji dla wczesniakow. Przykładów jest wiele i będzie więcej, bo medycyna się rozwija. Według ciebie, każde z tych dzieci powinno humanitarne umrzeć bez pomocy medycznej, bo tak wychodzi z przewagi
ciemnienie - @waro: dla mnie dyskusja jest zakończona. 

Fakt jest taki, że na oddz...
Przykładów jest wiele i będzie więcej, bo medycyna się rozwija


@ciemnienie: Dalej są w mniejszości. Na jeden twój szczęśliwy przypadek wskażę ci 5 innych nieszczęśliwych.

Według ciebie, każde z tych dzieci powinno humanitarne umrzeć bez pomocy medycznej, bo tak wychodzi z przewagi suchych procentów.


@ciemnienie: Tak, ponieważ perspektywa każdego z nich osobna jest zła. I na tym etapie życia ich uśmiercenie nie wiąże się z zadawaniem cierpienia, co najwyżej dla