Wpis z mikrobloga

Wielu z Was pisze do nas codziennie z pytaniem jak wygląda kwestia obostrzeń i możliwości testowania na Malcie, stąd postanowiliśmy stworzyć publikację, która będzie aktualizowana na bieżąco.

Otóż przychodzimy z dobra informacją! Przylatując na Malte nie musicie robić testu PCR w Polsce. Zostaniecie wtedy przetestowani na lotnisku szybkim testem ZA DARMO.

Podobnie ma sie sytuacja przed powrotem do Polski. Możecie za DARMO zrobić test PCR na Malcie, aby uniknąć kwarantanny w Polsce.

W znalezisku macie kompleksowe informacje jak wygląda sytuacja na Malcie i jak zrobić testy na Malcie.

Dajcie wykopa jeśli informacja jest interesująca :)

Aktualne obostrzenia i restrykcje na Malcie - darmowe testy PCR (zweryfikowane)

Zapraszamy do do śledzenia hashtagu #rudeiczarne jeżeli chcesz być na bieżąco z naszymi publikacjami.

#rudeiczarne #europa #malta #koronawirus #podroze #podrozujzwykopem #zadarmo #zwiedzajzwykopem #covid19
rudeiczarne - Wielu z Was pisze do nas codziennie z pytaniem jak wygląda kwestia obos...

źródło: comment_1614762144vI4Yawobhq2FtTX2HoHVSn.jpg

Pobierz
  • 91
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Krupier: napisałeś o sobie, druga sprawa to kogo stać to pojedzie. Przynajmniej skończą się wycieczki Karyn i Januszy za granicę i robienie tam wsi.

@CwanyLis93:

Zawiodę cię, ale robienie wsi to nie tylko domena Polaków.
  • Odpowiedz
@rudeiczarne: fajnie, ze dzielicie sie bieżącymi informacjami :) jak lecialem 2 tygodnie temu, to ani infolinia Ryanaira, ani lotnisko KRK nie chcialy udzielic zadnej wiążącej informacji, czy wynik testu jest sprawdzany przed wejściem na poklad. Nie był - 4 stówki w plecy...
  • Odpowiedz
@bzdecior: Zgadza się. Wiem że początkiem września 2020 przez 1-2 tyg były sprawdzane testy w Polsce i odmawiano ludziom wejścia na pokład ale zmieniło się to i do tej pory nie jest to weryfikowane już w Polsce. I w teori choć Malta wymaga testy PCR oficjlanie przy przylocie to jeżeli go nie masz to robią szybki test na lotnisku. Połowa osób lecących na Maltę w smolocie ma testy a druga połowa
  • Odpowiedz
Podobnie ma sie sytuacja przed powrotem do Polski. Możecie za DARMO zrobić test PCR na Malcie, aby uniknąć kwarantanny w Polsce.


@rudeiczarne: potrzebne źródło, bo moim zdaniem wprowadzasz ludzi w błąd, test na malcie nijak ma się do kwarantanny po powrocie do kraju, tylko na papierze to ładnie wygląda, ale nie jest respektowane na granicy i z automatu dostajesz kwarantanne niezależnie od przedstawienia wyniku testu
  • Odpowiedz
@Deska_o0: Proszę bardzo :) Obostrzenia na polskiej granicy. Zgodnie z rozporządzeniem jeżeli jesteś zaszczepiony dwoma dawkami lub zrobiony test PCR wynikiem ujemnym przed przylotem do Polski to nie podlegasz kwarantannie :) Chore jest to, że w Polsce nie można sobie zorbic prywatnie nawet testu PCR po przylocie, który mógłby zwolnic z obowiązkowej kwarantanny
  • Odpowiedz
zrobiony test PCR wynikiem ujemnym przed przylotem do Polski to nie podlegasz kwarantannie


@rudeiczarne: jak pisałem, to działa tylko na papierze, z 10 lotów w lutym moich i znajomych do PL tylko mi raz udało się uniknąć kwarantanny, ale tylko dlatego że firma to ogarnęła za mnie przed przylotem
  • Odpowiedz
@Deska_o0: Wiesz co no zgodnie z Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 26 lutego 2021 r (DZIENNIK USTAW 2021 R. POZ. 367) osoby są zwolnione z kwarantany poprzez przedstawienie negatywnego wyniku testu PCR. Nie wiem kiedy twoi znajomi podróżowali zatem. Ale no rozporządzenie mówi o tym jasne. Wiec jeżeli taka sytuacja miała miejsce to spokojnie mogą się odwoływać bo nie ma żadnej podstawy do nałożenia kwarantanny jeżeli przesłanki z rzporządzenia są spełnione.
  • Odpowiedz
jak pisałem, to działa tylko na papierze, z 10 lotów w lutym moich i znajomych do PL tylko mi raz udało się uniknąć kwarantanny, ale tylko dlatego że firma to ogarnęła za mnie przed przylotem


@Deska_o0: doświadczyłeś empirycznie problemów z tym?
https://fly.pl/aktualnosci/kwarantanna-po-powrocie-z-zagranicy-do-polski-ile-trwa-i-jak-jej-uniknac/
Wszędzie piszą: przylatujesz z testem, nie masz kwarantanny. Faktycznie to nie działa?
  • Odpowiedz
w lutym nie działało w 90% przypadków, wątpię czy nowe aktualizacje cokolwiek zmieniły, oraz czy ktokolwiek stosuje się do nich


@Deska_o0: Ale z czego to wynikało? Nie akceptowali testów z jakiegoś konkretnego powodu? O co biega? Wyraźnie w rozporządzeniu stoi, że jak masz test, to luz. Więc jakoś chyba musieli to na granicy / w sanepidzie argumentować?

Z jakich krajów latałeś/latali znajomi?
  • Odpowiedz
Nie akceptowali testów z jakiegoś konkretnego powodu?


@zdzisiek-bula: tak, tym powodem było "bo nie"

Wyraźnie w rozporządzeniu stoi, że jak masz test, to luz.


@zdzisiek-bula: w sensie że polska to kraj przestrzegający prawa i jest ono wyznacznikiem działania służb? xD

Z jakich krajów latałeś/latali znajomi?


@zdzisiek-bula: znajomi UE, ja spoza, ale formalności załatwiała za mnie firma i miałem wszystkie odpowiedzi podrukowane
  • Odpowiedz