Wpis z mikrobloga

Te ostatnie filmiki ("Instrybutor" i "Bronią go!") pokazuje tylko jaką wiedzę ma przeciętny wykopek nt broni. Czytając komentarze można by wysnuć następujące wnioski:

1. Strzelanie jest zajebiście proste.
2. Strzał w opony magicznie unieruchamia auto.
3. Strzelanie na stacji benzynowej to bardzo dobry pomysł.
4. Pociski nie rykoszetują.
6. Strzały oddane podczas sytuacji silnie stresującej to nic nowego dla polskiej policji i powinni zaje*ac headshota dzikowi za pierwszym razem.
7. Nie ma różnicy między Glockiem (amunicja 9mm) a innymi myśliwskimi karabinami o większym kalibrze.
8. Dzik to malutkie stworzonko, które powinno grzecznie położyć się po pierwszym strzale.
9. Każdy policjant powinien załączyć sobie wiedźmiński wzrok i poznać słabe punkty swojego przeciwnika.
10. Nie ma pkt 5.

Przestańcie czerpać wiedzę z CODów albo innych Battlefieldów. Przejdźcie się na strzelnice i spróbujcie oddać strzały z 10m, tak aby wszystkie były w tarczy z pozycji statycznej bez żadnych rozpraszaczy - gwarantuje, że nie będzie to już takie proste jak w grach.
Można dużo zarzucić policjantom podczas tych interwencji - natomiast strzelanie precyzyjne w sytuacji stresowej i bojowej wymaga ogromnego obycia z bronią, którego nasi policjanci po prostu nie mają.
Nie dziwię się, czemu społeczeństwo polskie nie jest gotowe na poluzowanie dostępu do broni, jeżeli elita narodu w większości powiela bzdurne stereotypy.

#policja #strzelectwo #wykopek #pdk
  • 53
  • Odpowiedz
  • 3
Strzał w opony magicznie unieruchamia auto @Filip3k91: oczywiście, że nie. Ale strzelanie w przednie opony w bmw to jakieś mocne upośledzenie umysłowe


W każde. Tam na 99% są run flaty. Można sobie strzelać w przednie, tylne, rano, wieczorem i gówno to da.
  • Odpowiedz
Można dużo zarzucić policjantom podczas tych interwencji - natomiast strzelanie precyzyjne w sytuacji stresowej i bojowej wymaga ogromnego obycia z bronią


@Filip3k91: płacą im za to, żeby byli w stanie ogarniać takie sytuacje. Jeśli nie ogarniają, to niech przestaną się i nas oszukiwać i oddadzą broń. Mniejsze zagrożenie, koszt i w ogóle lepiej się będą czuli. Każda sytuacja wymagająca faktycznego użycia broni jest stresująca.

I zanim zaczniesz pisać o tym,
  • Odpowiedz
@Filip3k91: 9mm zasięg efektywny to 30 m... Powyżej 50 m to jest trafi albo nie trafi.
Zgadzam się z tobą, trafić z ak-47 jest dużo łatwiej niż z 9 parabellum...
  • Odpowiedz
@Filip3k91: Pokazują też, że ponadprzeciętny wykopek na zajebiście mocną psychę, praktycznie nie do #!$%@? i widząc, że ktoś #!$%@? mu furę i szaleje nią na stacji benzynowej lub kogoś atakuje osiemdziesięciokilogramowy dzik, by sobie stał i spokojnie popalał fajeczkę, nawet brewka by mu nie drgnęła. Tak zajebistą psychę mają te nasze uberwykopki.
  • Odpowiedz
Przejdźcie się na strzelnice i spróbujcie oddać strzały z 10m, tak aby wszystkie były w tarczy z pozycji statycznej bez żadnych rozpraszaczy - gwarantuje, że nie będzie to już takie proste jak w grach.


@Filip3k91: No już bez przesady w drugą stronę. Mając pistolet w ręku pierwszy raz w życiu na 15-20 m nie miałem problemu, a i nawet nienajgorsze skupienie było. No i po policji jednak powinniśmy oczekiwać ponadprzeciętnej
  • Odpowiedz
unieruchomienie samochodu z oponami niskoprofilowymi pistoletem 9mm to raczej trudne zadanie, ale wykopki grały w gta v i tam z każdej broni trafiłeś i schodziło powietrze


@Teatt2: a jak dystrybutory wyjebywalo w powietrze po strzale ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Filip3k91: jeszcze nie zapomnijmy dodać, że jak wymierzą w ofiarę niebezpieczną dla innych i nawet ją zabiją, to późbiej będzie milion lat #!$%@? o to, że przecież człowiek był niewinny, pewnie nie chciał nic złego robić i masa aktywistów wraz z rodziną napierających na tych policjantów, że używają siły wobec obywateli.

Coś jak z tamtym kibicem - kibic na żylecie, może się rzucał, zszedł od paralizatora a gówno się ciągnie
  • Odpowiedz
Strzał w opony magicznie unieruchamia auto.


@Filip3k91: kto mówi o unieruchomieniu XD eksperciku z przestrzeloną oponą trudniej jest sprawcy uciekać i jest on łatwiejszy do zidentyfikowania przez inny patrol jeśli pierwszy go zgubił albo zostali w tyle
  • Odpowiedz
  • 1
@Filip3k91 Powiem tak, dzięki, że napisałeś ten wpis, bo dokładnie to samo zacząłem pisać bodajże wczoraj, ale po chwili usunąłem i stwierdziłem, że to i tak nie ma sensu, wykopkom nie przemówisz, oni wiedzą lepiej. Mimo wszystko fajnie, że Ci się chciało.
  • Odpowiedz
@KochanekAdmina: Nie trzeba być, ale trzeba umieć strzelać. Dla mnie też trafienie w popiersie z 10, czy 20m to banał, ale dla moich znajomych, którzy nie strzelają tyle co ja problemem było trafienie w tarczę, czy przeładowanie broni. A właśnie większość wykopków-ekspertów nigdy nie strzelała z czegoś innego niż wiatrówka/asg i potem pisze swoje farmazony, bo tego ich nauczyły gry i filmy. Mimo, że sam nie mam problemów ze strzelaniem
  • Odpowiedz