Wpis z mikrobloga

@Baczy: takiego dużego to od razu można wypatrzyć, gorzej z nimfami. No cóż, powiem tak, miałem kilkanaście kleszczy w życiu, jeśli szybko i umiejętnie się je usunie to nie powinno być lipy, ważne żeby się co jakiś czas skontrolować, szczególnie w miejscach intymnych. Biwakowanie na łonie natury jest zbyt fajnie żeby jakiś pajęczak miał to zepsuć. Nie zastanawiaj się, kupuj namiot i do lasu! A dla świetego spokoju możesz sobie zaimpregnować
@mlek: jezu w 2019 miałem dwa kleszcze a wcześniej nigdy, jeszcze ten pierwszy tak na pachwinie i leże w wyrku dotykam się i czuje cos dziwnego myślałem ze to pryszcz na początku potem zapalam światło i widzę że to się rusza a tak mnie to obrzydziło że nadal mam ciarki jak o tym myślę i matule w środku nocy obudziłem prosząc o pomoc ehh
@mlek: jak wy to robicie z tymi kleszczami. W życiu nie miałem, latałem po polach w krótkich spodniach, bez skarpetek czy butów. Dwa lata temu parę godzin spędzonych w krzakach i polu i nic. Żadnego kleszcza.

Co innego komary, bo te mnie tylko atakuja xD
@Pituch: To jest właśnie bardzo ciekawe od czego to zależy. Nie raz było tak, że chodziłem po górach w grupie i zawsze tylko ja miałem kleszcze mimo długich spodni, regularnego sprawdzania itp. Od 2 lat używam Ultrathon i mam święty spokój.
@tufanad:w tamtym roku jak było poluzowanie obostrzen to poszlismy na strzelanke asg, teren z wysoką trawą, cały dzien. U mnie żadnego kleszcza. Kumple mieli xD

Natomiast mam odwrotnie z komarami. Mogę stać w środku grupy, nikogo nie gryza oprócz mnie. Parę lat temu goniła mnie chmara komarów na przystanku na muzycznej xD. Tylko mnie, obok ludzie chodzili i nic xD

Używam Muggi i też mam spokoj teraz.
@xyz_123: okolicach- ja lubię jeździć na północ, las kozłowiecki jest fajny a jak bliżej to dolina ciemięgi jest całkiem urokliwa- jastków-snopków-dys-ciecierzyn.
@Amir7: ja miałem kiedyś na jajcach :p nic przyjemnego
@Pituch: wiesz, pewnie są miejsca gdzie kleszczy jest mniej, ale jak dużo i często łazisz po łąkach gdzie bywają zwierzęta to prawie na pewno coś się będzie próbowało do Ciebie dobrać
@r5678: akurat koło zalewu po zimie jeszcze