Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 55
Dostałem umowę najmu, a tam takie kwiatki jak: za zgubienie kluczy i zgłoszenie się do wynajmującego o pomoc 50 ziko
Za nieposprzatnie lokalu po zakończeniu umowy- minus 250 z kaucji
Muszę wziąć oc najemcy ale jednocześnie muszę zapłacić za szkody, dafuq
50 ziko za każdy dzień zwłoki z zapłatą czynszu xd
Jak będę chciał zerwać umowę przedwcześnie to zapłacę karę w postaci czynszu i opłat eksploatacyjnych z ostatniego miesiąca ( ͡ ͜ʖ ͡)

To normalne w takich umowach?

Nawet se gurwa lustra nie mogę zamontować bez zgody właściciela xd

#wynajem #mieszkanie
  • 84
  • Odpowiedz
To normalne w takich umowach?


@Anty_Chryst: ciesz się, że możesz zerwać umowę. Ja nie daję swoim lokatorom takich opcji xD Umowa na czas określony na rok i elo ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A te kary są raczej niewygórowane. Nawet bym powiedział, że tanio.
  • Odpowiedz
@pan_warell: co? Ty leki wziąłeś? Kary są okej, ale ta umowa bez możliwości rozwiązania to dobry żart
@Anty_Chryst uciekaj stamtad, jakaś parówa przemądrzała naczytała się forów i się mądrzy, powaga. Będzie wpadał co tydzień i pytał co słychać, wspomnisz moje słowa, takie #!$%@? są najgorsze. A ludzie jeszcze ich bronią xd
  • Odpowiedz
@Anty_Chryst: Część z tych rzeczy (np. brak możliwości zerwania umowy na czas określony jeśli w umowie nie jest wyszczególnione w jakich okolicznościach można to zrobić) ma umocowanie w prawie, ale ogólnie takie zapisy świadczą tylko i wyłącznie o tym, że wynajmujący jest nawiedzonym człowiekiem. Ten punkt o karach za zwłokję z płatnością jest w ogóle hitem bo nie można domagać się kar umownych pieniężnych za zobowiązania pieniężne. Po prostu widać, że
  • Odpowiedz
@peja_ricardo12: Czemu #!$%@?, to nie hotel. Nie mam czasu szukać lokatorów co 2 tygodnie.

: A ty sobie sprawdź jak brzmi art. 483 KC, jeśli uważasz, że żądanie kasy za zwłokę z płatnością jest słuszne.


@Drmscape2: akurat tego nie doczytałem albo OP edytował. Z tym się absolutnie nie zgadzam, #!$%@? zapis.
  • Odpowiedz
@peja_ricardo12: akurat to, że nie można sobie ot tak zerwać umowy na czas określony jest słuszne bo po to ona jest na czas określony, zabezpiecza to obie strony. Problem polega na tym, że najemcy ogólnie nie rozróżniają umów na czas określony/nieokreślony i myślą, że to właśnie na tej drugiej są "uwiązani", a guzik prawda.
  • Odpowiedz
@pan_warell: Jak czytałem sytuację na anonimowych jak gościu też ma umowę na rok, ale nie wie czy dźwignie i pytał o rady, bo nie chciał robić lipy. Wielu stwierdziło, że skoro właściciel nie będzie chciał go puścić, to przecież na logikę nie będziesz trzymał kogoś kto powiedział, że nie zapłaci Ci bo nie ma z czego to raz, a dwa że jak właściciel pójdzie do sądu to gościu może obronić się
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@peja_ricardo12: @Drmscape2: @pan_warell: dokładnie brzmi to tak "8. W przypadku zalegania z płatnościami Najemca zobowiązuje się do zapłacenia
Pełnomocnikowi Wynajmującego opłaty administracyjnej w wysokości 50 zł netto za drugie i
każde kolejne upomnienie o zaległości, jakie Pełnomocnik Wynajmującego prześle Najemcy
drogą pisemną lub elektroniczną (w tym za pomocą sms). Dla uniknięcia wątpliwości strony
potwierdzają, że powyższe opłaty mogą być naliczane jedynie w przypadku zalegania przez
Najemcę z opłatami opisanymi
  • Odpowiedz