Wpis z mikrobloga

@fancywire: w Niemczech może bez kontenerów na śmieci ani samochodów na trawnikach, ale gorzej wygląda sytuacja ze śmiecącymi "imprezowiczami", którzy robią wszędzie syf i normalnym widokiem są weekendowe pływające śmieci w fontannach
@szary2: są kontenery w Niemczech ale jaka to jest drobna a cywilizacyjna różnica. Są ładnie ogrodzone, jest furtka, jest podjazd dla ciężarówki, są nowe estetyczne, lekko zamaskowane jakimś żywopłotem no aż chce się iść wyrzucić posortowane śmieci i pogadać z sąsiadem. A w Polsce nawet na nowym osiedlu jedyna myśl to aby wejść wyrzucić i #!$%@? stamtad jak najszybciej bo klamka jest obrzygana i ledwo działa, a odór niesamowity. Mieszkałem tu
@fancywire: Albo w Niemczech ludzie potrafią w centrum miasta w McDonaldzie wyjść na ogródek z jedzeniem i zostawić po sobie normalnie śmieci na stole i porozrzucane wokół na ziemi. W Polsce praktycznie nigdy z takim zjawiskiem się nie spotkałem, a w Niemczech notorycznie

@Winden: Moim zdaniem Holandia jest jednym z najmniej estetycznych krajów w Europie. To że wszystko ze sobą współgra to się zgodzę, ale współgra w fatalnym stylu, bo
Pobierz s.....2 - @fancywire: Albo w Niemczech ludzie potrafią w centrum miasta w McDonaldzie...
źródło: comment_1614620594ph7pjurdIK28nqfH3KUWXV.jpg
@goferek: Warto sobie pojechać do Niemczech, gdzie w okolicy dworców zdarza się mnóstwo bezdomnych i jest syf. Poza tym bezdomni leżący pod sklepami, cyganie z kubeczkami na chodnikach itd. W Belgii często widywałem. Wiadomo, że tragedii nie ma, ale u nas takich rzeczy już się tak nie widuje.
Nie wiem czy wspominać Włochy, bo pod pewnymi względami to jest trzeci świat :d Neapol gdzie camorryści zarabiają na "utylizacji" śmieci. W sensie
@goferek: Chyba u was na podlasiu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Polsce można wiele zarzucić, wysokie podatki, smród zimą czy słaba służba zdrowia ale niemal wszędzie jest czysto, ciężko spotkać śmieci na ulicy. Jedyny problem to właściciele psów co nie sprzątają po swoich pupilach oraz palacze wyrzucający pety na chodnik, gdyby nie to byłoby świetnie
@goferek: Całkowita nieprawda.

Nie ma to jak przyjmować za wzór najlepsze dzielnice miast zachodnich krajów i porównywać z naszymi zwykłymi.

A prawda jest taka, że w Polsce przeciętnie jest znacznie czyściej i ładniej niż w większości krajów "zachodnich". Jeśli ktoś sądzi, że z patodeweloperką i innymi tego typu sprawami tylko my się borykamy to nie ma pojęcia o czym mówi. W wielu miejscach jest nawet dużo gorzej, bo ludzie walczą z