Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#podatki

Wiem że z dupy pytanie...

Drugi próg podatkowy, razem z małżonką umowy o pracę.

Jakiś trick?, oprócz mniejszych zarobków i przejścia na dg?
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Minetqa: Gadalem ostatnio z kumplem i wyszlo ze on sie juz nie rozlicza z zona tylko oboje rozliczaja sie oddzielnie-wychodza na tym lepiej niz jakby rozliczali sie razem. Sprawdz taka opcje :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gorzki99: trochę to dziwne... Ja sam przekroczę potężnie kwotę wolną, a żona będzie miała zapas nie wykorzystany. Jeszcze gorzej wyjdę
  • Odpowiedz
@Minetqa: Ja uslyszalem o protipie z gielda, chyba przetestuje w tym roku jak juz sie lepiej zapoznam z tematem. Otoz kupujesz akcje roznych spolek i te ktore sa na minusie sprzedajesz w grudniu notujac strate przychodu. Jak chcesz je dalej trzymac to znowu wykupujesz w styczniu.

No i oddawanie krwi xD
  • Odpowiedz
trochę to dziwne... Ja sam przekroczę potężnie kwotę wolną, a żona będzie miała zapas nie wykorzystany. Jeszcze gorzej wyjdę


@Minetqa: NIe powiem Ci dokladnie o co chodzi bo sie tym nie interesowalem bo mnie to nie dotyczy-nie mam sie z kim rozliczac :P

Niemniej kumpel tez dosc mocno przekracza drugi prog i z tego co mowil to jeszcze jakis czas temu im sie oplacalo rozliczac wspolnie. Teraz juz sie nie
  • Odpowiedz
No i oddawanie krwi xD


@TatusMuminka: to akurat sa grosze. Jak chcesz na oddawaniu cos ugrac to lepiej jest oddawac osocze.
Facet moze oddac max 450ml x 6 = 2,7l krwi w roku, osocza duzo wiecej a liczone jest tak samo
  • Odpowiedz
ale takie to nielogiczne.


@Minetqa: taz mam takie wrazenie. Niemniej dam se reke uciac ze kumpel mi nie sciemnia-za dlugo i za dobrze sie znamy zeby mial mi cos sciemniac :) BTW jak chcesz zyskiwac na oddawaniu to tak jak wyzej napisalem-lepiej osocze niz krew
  • Odpowiedz
jasne, a wiesz jak się liczy ulgę?


@Minetqa: Nie bardzo. Ja oddaje (no dobra oddawalem bo teraz nie chce przypadkiem dostac kwarantanny jak sie okaze ze w tym samym dniu byl ktos zarazony) krew a nie osocze. Kiedys to liczylem i wyszla mi smieszna kwota za krew. Jak przeliczylem na osocze to juz bylo "o co sie bic". IIRC to byla roznica rzedu jakies 60 czy 80 za krew vs.
  • Odpowiedz