Wpis z mikrobloga

Zrozumcie, lewaki. Gdyby rząd nie kupił limuzyn za kilka milionów to spokojnie można zlikwidować PIT, z którego wpływy wynoszą 65 miliardów złotych. Wiadomo trzeba jeszcze inne wydatki uciąć. Jakie? Obejrzyjcie filmiki z doktorem Memcenem, milion razy o tym mówił. Gdzie są te filmiki? Nie mam czasu teraz szukać, ale wystarczy wpisać na YouTube.

#neuropa #konfederacja #bekazprawakow
  • 78
@ImInLoveWithTheCoco: Dlaczego nie wspomniałeś o samych prywatnych szkołach oraz prywatnej służbie zdrowia? Dlaczego pomijasz fakt braku publicznych uczelni wyższych?

Zapomniałeś również wspomnieć o podatku pogłównym.

Brak wydatków na jakąkolwiek pomoc społeczną oraz np. sport.

+ wyjście z Unii, które w teorii oznacza spadek PKB oraz utratę dodatkowych miliardów euro.

Chyba wspominać o samorządach, które przy takim rozwiązaniu by chyba zbankrutowały (jeszcze bardziej niż teraz)?
@suluf

@ImInLoveWithTheCoco: Jakbyś tych alimenciarzy, dilerów i urzędników na narządy sprzedał to byś nie zrównoważył likwidacji Pitu


Zawsze to krok z dobrą stronę.
Tylko na obsługę urzędniczą wypłacania 500+ wydaliśmy do tej pory 20 miliardów.
A co do więźniów, to nie widzę powodu dla którego nie mamy im dać choćby takiego menu jakie serwujemy chorym w szpitalach. Zawsze trochę grosza wpadnie.
Typowe dla lewarów jest przedstawianie problemu szukania oszczędności "bo to
Tylko na obsługę urzędniczą wypłacania 500+ wydaliśmy do tej pory 20 miliardów.


@MojWlasciciel: Masz źródło tych wyliczeń ? CO prawda z zeszłego roku ale podają mniejszą liczbę https://www.wykop.pl/link/5000891/500-to-nie-500zl-a-tak-naprawde-534-94-zl-razem-z-kosztami/

Typowe dla lewarów jest przedstawianie problemu szukania oszczędności "bo to tylko kilka milionów". I potem mamy najliczniejszy rząd w UE. Tu pewnie też powiesz że " xD gupie prawagi, przecież minister zarabia jakieś 8k, co to jest dla Bolzgi jag mati jako junior
@MojWlasciciel: sektor publiczny nie potrzebuje cięć, on potrzebuje dobrego zarządzania tą kasą, bo to nie jest normalne że choć tyle istotnych rzeczy niedomaga jak służba medyczna to lekką ręką wydawane są pieniądze na propagande, układy i pierdoły
jeśli zrozumienie idei cięcia wydatków w sektorze publicznym jest dla Ciebie zbyt trudne do zrozumienia,


@MojWlasciciel: Klasyka gatunku.

Elitarna, niszowa wiedza kuców wyszła na jaw.

Szkoda tylko że jeszcze żaden nie podał logicznych wyliczeń na poparcie swoich pomysłów o likwidacji 90% sektora publicznego.

Nawet Sławek Memcen, doktur ekonomii, jak liczył te Wasze rewelacje to po usunięciu wszystkiego, musiał wprowadzić pogłowne tj. najbardziej niesprawiedliwy podatek i wyszło mu kilkadziesiąt miliardów deficytu.
@suluf https://www.zadluzenia.com/ile-kosztuje-program-rodzina-500-plus/ masz tam linki do zestawień.
Podany przeze mnie stan był na koniec 2019( ͡° ͜ʖ ͡°)

Typowe dla prawoli równoważenie miliardów milionami i udawanie że się zgadza albo się jakoś zateguje ( ͡° ͜ʖ ͡°). To tak jakby ci ktoś obniżył pensje o 1000 ale obiecał że nie musisz płacić 100 kosztów administracyjnych bo zredukowali część księgowości


No widzisz, problem mamy taki
@suluf https://www.zadluzenia.com/ile-kosztuje-program-rodzina-500-plus/ masz tam linki do zestawień.

Podany przeze mnie stan był na koniec 2019( ͡° ͜ʖ ͡°)


@MojWlasciciel: https://www.gov.pl/web/rodzina/wyjasnienia-dot-kosztow-obslugi-w-programie-rodzina-500 Ja tam ciągle nie widze 20 miliardów. Nawet w źródłach na stronie którą podałeś nie widzę informacji do której się odnoszą

No widzisz, problem mamy taki że Ty nie chcesz zauważyć marnowania środków publicznych lub do ich marnowania podchodzisz bardzo lekko.


@MojWlasciciel: Ja mówię że miliarda
@suluf tylko że to właśnie zbyt duża liczba urzędników powoduje marnowanie kasy. Im mniejszy będzie udział państwa w gospodarce tym efektywniej będą wykorzystywane środki. Urzędnik nie wie lepiej jak zbudować most od całości rynku firm budujących mosty. A u nas wszystkim wydaje się że jednak wie lepiej.

Ja mówię że miliarda nie zrównoważysz milionem


A ja mówię, że żeby odłożyć miliard trzeba najpierw mieć odłożony milion.

zwolnieniu połowy sejmu i połowie urzędników
No i jest już jakiś pomysł. Nie wiem czy akurat połowa urzędników powinna stracić pracę czy 42%, a może tylko 37%, ale jest ich zdecydowanie zbyt dużo. Tylko że ich zwolnienie będzie efektem szukania oszczędności a nie jej głównym frontem.


@MojWlasciciel: To się nazywa populizm, jakich urzędników, ilu, kto się będzie zajmować zadaniami które wykonywali ? O sejmie nawet nie będę komentował bo nie ma o czym

@suluf tylko że to