Wpis z mikrobloga

Zrozumcie, lewaki. Gdyby rząd nie kupił limuzyn za kilka milionów to spokojnie można zlikwidować PIT, z którego wpływy wynoszą 65 miliardów złotych. Wiadomo trzeba jeszcze inne wydatki uciąć. Jakie? Obejrzyjcie filmiki z doktorem Memcenem, milion razy o tym mówił. Gdzie są te filmiki? Nie mam czasu teraz szukać, ale wystarczy wpisać na YouTube.

#neuropa #konfederacja #bekazprawakow
  • 78
  • Odpowiedz
jest pewnie setki rzeczy do ucięcia w sektorze publicznym.

Od trzymania w więzieniach drobnych dillerów i alimenciarzy po urzędnikow wydających zezwolenia na wycinke jablonki na swojej działce.


@ImInLoveWithTheCoco: Całę więziennictwo i administracja łącznie nie zajmują nawet 0.5 % wydatków budżetowych. Więc nawet jakbyś pozbył się wszystkich urzędników i wszystkich wiezień to nie rekompensowałoby nawet 1/10 kwoty przychodu z pitu.
  • Odpowiedz
@MojWlasciciel: @ImInLoveWithTheCoco: Wykopowi geniusze ekonomiczni, typowe prawiczki z myślą godną chłopka-roztropka, którzy najbliżej nauki o sektorze finansów publicznych i makroekonomii byli, gdy przechodził obok nich student pierwszego roku ekonomii xD Tam się obetnie alimenciarzy, tam zwolni trochę urzędasów, Hayek, Mises i Friedman (jedyne trzy nazwiska, które znają) pobłogosławią i miliardy utracone z podatków dochodowych, obrotowych, akcyzy etc. się zrównoważą. Problem załatwiony. Można przejść do #!$%@? pedałów, UE i żydów na
  • Odpowiedz
@suluf a co do reszty - koleje, górnictwo, budownictwo czy rolnictwo sprawniej działa będąc w rękach prywatnych. Wiem jak działają przetargi i wiem w jaki sposób się je załatwia.
Usprawiedliwianie wszechwładnych urzędników nie przyspieszy budowy i nie poprawi wydajności, także sobie odpuść - to działało tylko w socjalizmie realnym, a i tylko na papierze.

A co do zarzutu o brak konkretów odnośnie wprowadzania oszczędności, zwolnień i cięć wydatków - historia III RP
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@suluf: skoro nie widzisz nic złego w przepieprzaniu drobnych z których później robią się poważne pieniądze, to co ci za różnica czy będziesz oddawał mi 5% swojej wypłaty. Przecież to nic nie znaczące pieniądze, nawet nie poczujesz straty
  • Odpowiedz
budownictwo czy rolnictwo


@MojWlasciciel: to my mamy państwowe farmy i firmy budowlane ?

Usprawiedliwianie wszechwładnych urzędników nie przyspieszy budowy i nie poprawi wydajności, także sobie odpuść - to działało tylko w socjalizmie realnym, a i tylko na papierze.


@MojWlasciciel: ciężko żebym sobie nie odpuszczał czegoś czego nie powiedziałem. To ty wyskakujesz z moją miłością do urzędników. Ja mówię o populizmach, łatwo jest powiedzieć że zrobisz tak że będzie dobrze jak
  • Odpowiedz
@suluf: skoro nie widzisz nic złego w przepieprzaniu drobnych z których później robią się poważne pieniądze, to co ci za różnica czy będziesz oddawał mi 5% swojej wypłaty. Przecież to nic nie znaczące pieniądze, nawet nie poczujesz straty


@Dakkar: ty chyba nie umiesz czytać ? Wyślij mi numer konta to ci opłacę lekcje czytania ze zrozumieniem. Może wtedy zrozumiesz że jak stracić 1/3 dochodów to musisz to zrekompensować ta sama
  • Odpowiedz
spokojnie można zlikwidować PIT, z którego wpływy wynoszą 65 miliardów złotych. Wiadomo trzeba jeszcze inne wydatki uciąć. Jakie


@Ignacy_Loyola: 500+ i 13/14 emerytura i już masz potrzebną kwotę. Gdzie mogę odebrać likwidacje PiTu a za odpowiedź?
  • Odpowiedz
@Ignacy_Loyola: nikt nigdy nie próbował nawet minimalizować marnotrawstwa w wydatkach publicznych, no ale wiadomo, se #!$%@? z tego by było bo neueopek tak powiedział xD nawet jak memceny nie mają racji i nie będzie z tego 65 miliardów, a np. 20 to nawet jakby o 5% obniżyć PIT, albo jakiś podnieść kwotę wolną do 20/30k to i tak byłby to jakiś progress. No, ale najlepiej mówić, że nic się nie da
  • Odpowiedz
@suluf ty sobie stroisz żarty przy sobocie, czy na prawdę nie kumasz że jednym ze skuteczniejszych sposobów na poprawę bilansu jest obcięcie wydatków? Nie rozumiesz że przerost biurokracji zwiększa koszty, a wypłata tych urzędników jest nieistotna w rozmiarze szkód jakie robią swoją pracą? szkody wyrządzone przez aparat urzędniczy są wielokrotnie wyższe niż ich wypłaty.

albo wywalić każdego po za tymi z którymi ty się zgadzasz

No i znowu klasyka manipulacji w Twoim
  • Odpowiedz
@MojWlasciciel
@ImInLoveWithTheCoco

Jasne, że należy ucinać takie zbędne nadprogramowe wydatki publiczne jak luksusowe limuzyny dla rządu i inne wypasy dla garstki rządzących ale w skali państwa są to tak liche pieniądze, że co najwyżej można za to kupić jakiś sprzęt do szpitala, uposażyć jakieś szkoły, wydać na cele charytatywne i tyle będzie z tych pieniędzy. Wydatki państwowe są tak olbrzymie, że w takiej skali ucięcie wszystkich zbędnych rzeczy i zwolnienie jak największej
  • Odpowiedz
@MojWlasciciel: nie demonizowałabym tak liczby urzędników w Polsce. Statystycznie rzecz biorąc jest ich mniej niż wynosi średnia europejska (jak na wykresie). Od dwóch lat ich liczba chyba nawet spadła, a ilość obowiązków wciąż wzrasta :)
Dajcie spokój szeregowym urzędnikom, którzy załatwiają najważniejsze sprawy, zarabiają marne grosze (rząd może sobie w każdej chwili zamrozić ich pensje, nawet to robił) i jeszcze dostają więcej i więcej obowiązków. No ale najlepiej traktować ludzi z
Krasznysztawa - @MojWlasciciel: nie demonizowałabym tak liczby urzędników w Polsce. S...

źródło: comment_1614438963okCidilgd1Vy3h40HkSDV5.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Dlaczego nie wspomniałeś o samych prywatnych szkołach oraz prywatnej służbie zdrowia? Dlaczego pomijasz fakt braku publicznych uczelni wyższych?


@Ordo_Publius: A z ciekawości, to co wtedy stanie się z obecnie funkcjonującymi uczelniami? Komu zostaną sprzedane i w jaki sposób miałoby się to odbyć, aby ktoś nie otworzył na ich miejscu np. supermarketu?
  • Odpowiedz