Wpis z mikrobloga

Prawie dwa tygodnie temu przesiadłem się z mojego Xiaomi Poco X3 NFC na iPhone'a SE (2020). I powiem tak, chyba nie wrócę na Androida. iPhone nie ma nic, czego Android by nie miał, ale po prostu wszystko działa (lepiej).
+ Nie ma problemu z gubieniem danych mobilnych, co zdarzało się w moich dwóch Xiaomi w ostatnich kilku latach (telefon uśpiony przez dłuższy czas tak jakby wyłączał dane mobilne i potem trzeba było zrestartować albo włączyć i wyłączyć tryb samolotowy - bardzo irytujące), tu nic takiego nie występuje.
+ Nie usypiają się powiadomienia z kluczowych aplikacji jak Messenger tak jak miało to miejsce w MIUI (nawet przy wyłączeniu oszczędzania baterii) - na iOS wszystko przychodzi.
+ Wszystkie aplikacje systemowe są świetnie zaprojektowane i dopracowane pod względem UX i samego działania, w MIUI czasem zdarzało mi się, że coś się bugowało, wyskakiwały jakieś dziwne mityczne powiadomienia (i żeby nie było, ja nadal w miarę lubię te nakładkę, korzystałem zarówno z Globala jak i MIUIPolska). Nawet głupia aplikacja budzika jak przyłożymy jeden do jeden, to wygląda po prostu lepiej w iOS.
+ Mam macOS (Hackintosh), więc dobra synchronizacja przez iCloud (i cena pakietu 50 GB, gdzie mam kopię zdjęć, dokumentów, to tylko 3.99 zł).
+ Telefon ma baterię ledwo ponad 1800 mAh, a w moim przypadku wytrzymuje tak samo długo jak Poco, który miał baterię ponad 5000 mAh (może to dlatego, że jak jestem w pracy, to mało korzystam, a iPhone przy uśpieniu praktycznie nie zużywa baterii, w przeciwieństwie do iOS).
+ Telefon jest mały, poręczny, a ostatnio większość Androidów jest ogromna, gruba i ciężka, co mi nie odpowiada.
+ Ładowanie indukcyjne to dla mnie bardzo wygodna sprawa, ładuje telefon tylko w ten sposób, mam na biurku taką fajną stojącą ładowarkę z Xiaomi. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

I powiecie, że wygląda jak telefony sprzed kilku lat, archaicznie - i będziecie mieli rację. Ale nie przeszkadza mi to, a czytnik linii papilarnych na przodzie, to dla mnie nadal trzykrotnie wygodniejsze rozwiązanie niż z boku lub na tyle. Nie leżało mi zapłacić około 4000 zł za telefon, ale jak za 2000 zł, to jestem w opór zadowolony.

Także podsumowując, bardzo dobry krok z przesiadką, kupuję jeszcze Apple Watcha SE (który IMO też jest jedynym sensownym smart zegarkiem, bo duża część konkurencji to po prostu opaski, które jedynie liczą kroki, wyświetlają powiadomienia, watchOS jest tu dużo bardziej rozwinięty).


#ios #apple #android #xiaomi #smartfon #przemysleniazdupy
  • 17
@logixdev: nie ważne po prostu xiaomi jest budżetowe i tyle, chcesz doświadczyć całości androida weź najnowszego pixela a nie wsiadasz do iphona z super prockiem i oprogramowaniem i porównujesz do totalnie nie zoptymalizowanego pod konkretny telefon androidem, androida też trzeba dopasować i w pixelu wychodzi to świetnie a nakładka w samsungach też daje radę więc bez hejtu takiego dzikiego na androida i mówię to jako użytkownik apple
@logixdev niedawno przesiadłem się z 4,7 calowego iPhone na Androida za 1300 zł (Realme 7 pro).
Przyczepię się jedynie do argumentów które podałeś, bo inne mogą nie mieć znaczenia z punktu użytkowania.

1. Powiadomienia czasem w ogóle nie wyskakują, dopiero jak wejdziesz w aplikację to widzisz, że jest powiadomienie. Miałem tak od iOS 10 na różnych iPhonach w różnych aplikacjach bez oszczędzania energii.
2. Zepsute ustawienie budzika, czy przypomnień w kalendarzu, zepsuta
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@logixdev: Większość "wad" które wymieniłeś to wina gównianej nakładki xiaomi która jak na chińskie wynalazki przystało ma zbyt agresywne zarządzanie pamięcią i oszczędzanie baterii. Samsungowe OneUI czy Googlowy Android z Pixeli działają dużo lepiej.
pixelu wychodzi to świetnie


@eternos15: Tak wychodzi świetnie, że Pixele to śmietnik jeśli chodzi o jakość telefonu - skandaliczna jakość wykonania, szybka degradacja baterii. No i Google traktuje Polskę jak kraj z czasów PRLu :*.

Android jest martwy dla mnie, tym bardziej, że po prostu programuje aplikacje na niego - za duży bałagan przez producentów, Google który ma wywalone w swoją platformę. YOLO, ale zawsze mnie bawi jak end-userzy którzy nie
co programuje Androida


@Bratkello: mieszkasz w san francisco że masz znajomych co pracują nad androidem czy kilku znajomych robi apki do google play i już ich nazywasz devsami od androida xd?

serio ta wojenka na ios - android jest śmieszna bo te systemy są niemal identyczne, to który jest lepszy to bardziej kwestia przyzwyczajenia + w bieda polsce apple jest wyznacznikiem statusu XD dodatkowo są one rozwijane przez dwóch gigantów technologicznych
mieszkasz w san francisco że masz znajomych co pracują nad androidem czy kilku znajomych robi apki do google play i już ich nazywasz devsami od androida xd?


@eternos15: Pracuje nad aplikacją która ma blisko 50 000 000 aktywnych instalacji, która ma też wersję na tablety, Android TV - więc mam okazję pracować z całym przekrojem urządzeń. Dodatkowo w zeszłym roku dostała nagrodę w Google Play na najlepszą aplikację :*

W issue