Wpis z mikrobloga

#neuropa #4konserwy #antykapitalizm #bekazprawakow #bekazkorwina #konfederacja

Przy okazji kandydatury Ikonowicza na RPO i ostatniego wytrysku na twitterze pana doktora Mentzele, przypomniał mi się ten klasyk.

Nie będę się już zbytnio pastwił nad tym starym szowinistycznym prykiem, który całe życie w komforcie materialnym zawdzięcza swojej mamie (ironic...) i przejdę do meritum.

Jesteś młodą osobą, która zaczyna karierę i chciałaby się wyprowadzić od rodziców? Korwin na tym filmiku twierdzi, że takiemu człowiekowi wystarczy 5 lat odkładania pieniędzy, aby zakupić mieszkanie. Na umowie śmieciowej.

(Btw. ten program był w 2014 roku, sprawdźcie sobie ceny mieszkań i zarobki w tamtym czasie. Coś co brzmi niedorzecznie teraz, wtedy wzbudzało jeszcze większe politowanie.)

Mam pytanie do was - kuców. Nie obraża was coś takiego? Werdykty i diagnozy o życiu i pracy wystawiają wam ludzie, którzy wszystko zawdzięczają urodzeniu się w zamożnych rodzinach. Poziom odrealnienia tych osób jest wprost niesamowity. Przy okazji wylewa się z nich w waszym kierunku arogancja i pogarda.

Jak pomyślę, że kiedyś wykop był zdominowany tymi starciami Korwina i Ikonowicza na Polsacie, to chce mi się śmiać. Zwłaszcza, że Ikonowicz był wówczas kreowany na czarny charakter, a Korwin na bohatera. Człowiek, który realnie pomógł w swoim życiu dużej ilości ludzi był tu latami opluwany, a stary pryk, który jedyną dużą ilością, którą może się pochwalić, to ilością zrobionych bękartów, jest dla was autorytetem.

Naprawdę nie dostrzegacie, że wasze poczucie własnej wartości niszczą alt-rightowi politycy, którzy wywierają na was nierealną presję? Ich retoryka przypomina tych coachów od „jeżeli chcesz być bogaty, to musisz zarabiać dużo pieniędzy”.

Głosując na Korwina, nie różnicie się niczym od tych naiwniaków wpłacających Stonodze pieniądze na losowanie S-Klasy, których tak bardzo wyśmiewaliście. Po prostu omamił was inny oszust. #polityka
Tywin_Lannister - #neuropa #4konserwy #antykapitalizm #bekazprawakow #bekazkorwina #k...
  • 170
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Czarna_ksiazka: mówisz tu 500k w Warszawie czemu wyznacznikiem jest Wawa? od razu startuj do 500k xD
Jest wiele miejscowości gdzie fachowiec dobrze zarabia. Mechanik. malarz, elektryk, kosmetyczka (jak kosi kasę niezależnie gdzie) po prostu trzeba się jakiego fachu nauczyć. I jakoś wokół miasteczek powstają nowe domy.
A mieszkania kosztują 120k za 60m2.
Każdy dyma do warszawy aby zapierdzielać na kredycie 30lat za mieszkanie 60m2. Zajebista logika.
  • Odpowiedz
Nie wiem. Jakie ma to znaczenie? Średnia pensja też będzie rosła, więc będziesz odkładał więcej


xD

@shoananas: czy Ty przespałeś ostatnie kilka lat? Wiesz w jakim tempie rosły ceny mieszkań a w jakim zarobki? Wiesz, że pod względem zarobków, mieszkania w Polsce są najdroższe w Europie?
  • Odpowiedz
@shoananas: co ty człowieku #!$%@?? Nie obchodzi mnie, czy jesteś lewakiem, prawakiem, czy innym zjebem. Takie życie, gdzie zakładasz 2500zl rocznie na nieprzewidziane wydatki, to nie jest życie - to wegetacja. Tylko tyle chciałem powiedzieć, reszta tych przepychanek mnie nie interesuje.
  • Odpowiedz
nic dziwnego, że lewica zyskuje na popularności, kiedy takich nieporadnych życiowo istot jest coraz więcej


@shoananas:

Jak mam żyć w lesie i #!$%@?ć szyszki w czasie najlepszych lat swojego życia to wole być niezaradnym życiowo lewakiem xD
  • Odpowiedz