Wpis z mikrobloga

Mirasy, jeśli miałem dawniej Działalność Gospodarczą i miałem tam ukulane troche VATu (2010-2014) to czy on nadal teoretycznie jest dostępny dla od nowa zarejestrowanej działalności (było zawieszenie a po 2 latach automatyczne wykreślenie)? Czy Książe Morw zabrał wszystko albo sie przedawniło czy coś? To jest VAT naliczony, dla mnie do zwrotu/odliczeń.

#podatki #rachunkowosc #ksiegowosc #vat #jdg #dzialalnoscgospodarcza #firma
  • 10
@Entroop: "było zawieszenie a po 2 latach automatyczne wykreślenie" - ar ju siur? Jakoś niedawno była zmiana i już nie ma, że po 2 latach wykreślenie, tylko zawieszenie może trwać w nieskończoność... (nawet jesli zawieszałeś na określony czas, to przeszło w zawieszenie bezterminowe).
Jeśli wznawiasz - to jest opcja, jeśli uruchamiasz się na nowo - zdecydowanie nie ma takiej opcji.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@JestemKrzysio: @michu_13: Działalność była zawieszonoa ostatni raz w 2014 i w 2016 z automatu ją urząd wykreślił.

Z tym VATem naliczonym to skandal że przepada - trzeba by albo wnioskować o jego wypłatę albo podtrzymywać ten stan wznowieniami i kolejnymi deklaracjami VAT tak aby był on "przenoszony" i wtedy termin przedawnienia też się przesuwa