Wpis z mikrobloga

Hej, czaję się pomału na #mazda #mx5 #miata #nb. Chciałem 1.8, ale chyba jednak zdecyduję się na 1.6. I czy te auta z silnikiem 1.6 serio są warte te 12-14k? Mam akurat ładną sztukę za 14, ale 1.6, gwint i jakiś zmieniony wydech. Wydaje mi się, że były tańsze. Jest ktoś w stanie się wypowiedzieć i doradzić na co zwracać uwagę? Czy warto w takie autko z 1.6 się pchać? Co tam się może zepsuć, itd?
#kiciochpyta #motoryzacja #samochody
  • 21
  • Odpowiedz
@Pendunate: moim zdaniem zdecydowanie warto dopłacić. A skoro masz sztywne 14k do wydania i ani grosza, więcej, to może zastanów się na czymś poniżej 10k, bo zaraz wyjdą jakieś opony, klocki, milion innych rzeczy i będziesz miał problem xD

Do tego 1.8 będzie zdecydowanie łatwiej sprzedać.
  • Odpowiedz
@jedmar: jeżdzi jak na 1.6 :P @Pendunate: Pytanie co tym autem myślisz robić w te weekendy. Czy po prostu taki krążownik po drogach, bez upalania czy "nadświetlnych" prędkości, to 1.6 wcale takie złe nie jest. Osobiście mam 1.6 ale przez upalanie juz troche dojechałem, więc robie swap na 1.8 i dopiero będę wiedział jak duża różnica jest. Jeśli już jeżdziłeś/jezdzisz czyms mocniejszym, to fakt, wtedy pewnie lepiej 1.8
  • Odpowiedz
@KrzaczeK93: miałem e36 compact z 1.6 105KM i sedana 1.6 102KM. Sedan miał zaspawany dyfer, co prawda z dłuższym przełożeniem, ale świetnie się latało bokiem, nawet na suchym na jedynce dawał radę xd a mx5 jest lżejsza, no i 1.6 ma 110KM, więc myślę, że na weekend + ewentualne rondo bokiem by było spoko. Co prawda 1.8 kusi mnie szperą Torsen, ale wolę wydać 12k zamiast 18-20k, różnica jest chyba
  • Odpowiedz
@Pendunate: Co do bmw a mx5, z zasłyszanych opinii to bmw ogólnie chyba dobrze sie prowadzą bokiem, mx5 jest trudniejsza, bardzo zwinnie zamiata tyłkiem i można czasem się przerazić xD Na suchym poki co nie latam, ale rondo na 1 też spokojnie zrobi. Na mokrym to wiadomo, juz 2 mozna latac. Zeby było jasne, na spawie, bo z otwartym to ten... :P Co do torsena, to fakt, też mnie to
  • Odpowiedz
@Pendunate: Mam 1.6 i nie narzekam, a nawet się ucieszyłem. Na daily mam mazdę 3 też 1.6 i ten z Mx-5 lepiej jedzie. Ale pewnie jakbym miał 1.8 cieszył bym się jeszcze bardziej, generalnie nie narzekam i do zabawy jest git xd Wszystko zależy od budżetu, teraz ogólnie ceny skoczyły bo zaczyna się sezon
  • Odpowiedz