Wpis z mikrobloga

Cześć.
Popularność mojego wpisu strasznie mnie zaskoczyła. Korzystając z okazji chciałbym zrobić coś dobrego.

jestem alkusem
cel: nie pije miesiąc

Mirek @hurin zaproponował, że przeleje 10zł jeżeli mi się uda.
Ja proponuję, że każdy kto zaplusuje komentarz poniżej zobowiąże się do wpłacenia minimum 10zł na dowolnie wybrane przez siebie schronisko jeżeli wytrzymam miesiąc bez alkoholu.

(kilka osób wykazało taką chęć)

Dodaje ten wpis z kilku powodów:

- chciałbym przestać pić całkowicie
- będziecie moją dodatkową motywacją
- jeżeli mi się uda to zyskają na tym pieski i kotki
- ktoś stwierdzi, że też ma problem i będzie chciał skończyć z tym gównem tak jak ja

Oczywiście jeżeli mi się uda to za miesiąc wpłacam 100zł na jakieś schronisko i wrzucę potwierdzenie przelewu.

Piszę to zupełnie spontanicznie więc przepraszam, jeżeli napisałem coś nieskładnie.

Będę raz na jakiś czas dawał znać jak mi idzie na tagu #karaczanniepije

Jednorazowo pozwolę sobie zawołać wszystkich którzy zaplusowali komenatrz @hurin i parę innych osób.

Trzymajcie kciuki!

#alkoholizm
  • 35
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@malykaraczan: Stary trzymaj się. Sam kiedyś trochę piłem, czasem ostrzej czasem lżej. Nie piję już lata. Mi akurat pomógł Bóg, jeśli w niego wierzysz, mmódl się i to nie jakąś modlitwą z formułki tylko swoimi słowami.
Jeśli nie będziesz pił miesiąc przeleję 100zł na dowolny pomocowy cel ze stron zrzutkowych czy po prosty na konto jakiegoś schroniska. Aha w nie piciu nie chodzi o to żebyś robił to z wyrzeczeniem
  • Odpowiedz
@malykaraczan:z autopsji wiem że miesiąc to jest bajka, schody się zaczynają po 3 miesiącach jak się kończy tzw różowa chmurka.Jezeli samemu nie dasz rady to polecam terapię albo AA. Jak będziesz miał jakieś pytania to pisz śmiało, pozdrawiam!
  • Odpowiedz
@malykaraczan: Pamiętaj, że tutaj są ludzie prawie że zupełnie Ci obcy, nam zależy na tym żebyś sobie z tym poradził. Pamiętaj, że bliskim zależy jeszcze bardziej. Życzę powodzenia i nie bój się korzystać z pomocy. Wstydem nie jest upaść, wstydem jest leżeć i złapać ręki gdy ktoś Ci ja podaję, a wstając, wszystko zostawiasz na ziemi i po prostu już tam nie wracaj :)
Wytrwałości!
  • Odpowiedz
@malykaraczan: Jeszcze raz powodzenia! I podpisuje się pod wpisem @herejon: jeśli chcesz coś zmienić to sięgnięcie po jakąś pomoc, nie będzie oznaką słabości. Szczególnie, gdy się upada. Jednak trzymam kciuki, że u Ciebie może obejdzie się bez upadków :)
  • Odpowiedz
@malykaraczan: Trzymaj się w postanowieniu, powodzenia. Ważne jest żeby utrzymać abstynencję ale również zmieniać siebie i swoje życie, i w tym najbardziej pomagają wspólnoty typu AA czy NA. To wiele ułatwia, i nie trzeba siedzieć na "spiętej dupie" dzięki temu. Jest inaczej, lepiej.
  • Odpowiedz
@malykaraczan super akcja Mirku! Możesz pomóc komuś pomagając sobie tzw. sytuacja win-win. Mam nadzieję, że w świetle nowych okoliczności motywacja jest ciut wyższa niż te wspomniane 10% życzę powodzenia bo z chęcią dołożę do takiej akcji swoją cegiełkę. Trzymaj się ()
  • Odpowiedz