Wpis z mikrobloga

Pytanie do posiadaczy Citroenów C5. Jak jest z komfortem podczas jazdy po polskich drogach w waszych egzemplarzach?
Jeżdżę swoim już kilka miesięcy, miałem robione łożyska tylnych wahaczy bo skrzypiały i zrobił się camber. Sfery i ogólnie większość gratów od hydro jest chyba jeszcze z pierwszego montażu (2004 rok).
Cały czas mam wrażenie, że nie zawsze nierówności są dobrze tłumione. Tzn raz nic nie czuć, żeby za moment poczuć dupą łupnięcie na wyboju i potem znowu gładko iść po nierównościach.
Byłem u polecanego na forach speca pod rzeszowem (on mi też wymieniał te łożyska), żeby zerknął i na oko stwierdził, że wysokość zawieszenia i twardość jest ok. Nie mierzył ciśnień w sferach bo mówił że bez tego widzi, że jest ok. No i teraz nie wiem, czy ja jednak za dużo wymagam od hydropneumatyki, czy gościowi się po prostu nie chciało zagłębiać w temat.

#citroen #motoryzacja #samochody
  • 3
@mirkobogdan: ogólnie hydro z tego co zauważyłem ma takie właściwości że słabo wybiera studzienki i ogólnie jest dość głośne w swojej pracy. Natomiast tym większą różnicę czuć im gorszej jakości jest asfalt. Na dobrej jakości drodze, zalet hydro już tak nie bardzo nie czuć.