Wpis z mikrobloga

Patrzcie, jaka bestia! Małe zdrowe dziecko - największe zagrożenie dla życia wielu współczesnych kobiet i mężczyzn. Jest tak niebezpieczne, że należy je zabić bez zadawania żadnych pytań, zanim się rozwinie i urodzi.

Można skutecznie nie dopuścić do jego poczęcia, ale prawo do przerywania jego rozwoju na wczesnym etapie (lub nawet późniejszym), jest obecnie traktowane jako podstawowe prawo człowieka (kobiety), za które powinni płacić wszyscy.
#aborcja #dzieci #bekazlewactwa #childfree
Pobierz
źródło: comment_16137189888Vu3DIuMY6XyV5NI4Vwe57.jpg
  • 63
@Hrjk: jakieś brednie o Jezuskach. Typowe. Tak, myślę, że pozostawienie skrajnego wczesniaka w szpitalu wchodzi w grę i nie raz do tego dochodzi. Co to ma do aborcji?

Nie popieram eutanazji ludzi, którzy nie wyrazili na to zgody, będąc w pełni władz umysłowych. W każdym razie to nie temat o eutanazji.

Co do bólu i cierpienia skrajnego wczesniaka. Robiłam już o tym wpis. Tu masz opis jak wyglądal koniec ciąży w
Co to ma do aborcji?


@ciemnienie: poziom świadomości bytu. Zerowy.

Co do bólu i cierpienia skrajnego wczesniaka


https://jamanetwork.com/journals/jama/fullarticle/201429

Taki cool człowiek, jak ty

( ͡ ͜ʖ ͡)

by tylko wzruszył ramionami i stwierdził, że nie ma o czym mówić, bo przecież "to" nie czuje bólu


odsyłam wyżej. Naprawdę może zamiast czytać ckliwe wpisy poczytaj jakieś badania?
https://www.theguardian.com/lifeandstyle/2010/jun/25/human-foetus-no-pain-24-weeks kolejne

Na szczęście są lekarze i położne, które mają
@Hrjk: niestety, z umysłem, który przesiąkł indoktrynacja nie da się dyskutować. Ja tu mówię o ludzkiej empatii i odruchach litości nad bezbronna istota, ty mnie odsyłasz do artykułów.

Jeśli zostaniesz rodzicem, dużo ci się zmieni w patrzeniu na te sprawy. Tymczasem, bywaj.
@ciemnienie: tak, byłam, słyszałam i widziałam, mam ponad roczne dziecko, planujemy z niebieskim nawet jeszcze jedno lub dwoje w przyszłości. Tym bardziej z perspektywy matki dziwi mnie, że chcesz zmuszać kogoś do wychowywania niechcianego dziecka. Mi też ciąża dała większą wrażliwość i empatię - taką, że nie chciałabym żeby moje dziecko w wieku 16 lat musiało porzucać swoje marzenia, tylko dlatego, że wpadli z partnerem i partnerką :)
@Krasznysztawa: nikogo nie chce zmuszać. Istnieje antykoncepcja, można niedopuscic do poczęcia, bardzo skutecznie. Aborcji nie popieram na pstryknięcie palcem, nie za swoje pieniądze i nie w wysokim stadium ciąży.

Nie wiem jak ty, ale ja będę chciała wyedukować moją córkę, powiedzieć jak funkcjonuje organizm, jak działa antykoncepcja i nauczyć odpowiedzialności (czego przejawem nie jest seks w 16 rż i to jeszcze bez zabezpieczen). Swojemu możesz wbijać do głowy, że może się
@ciemnienie: xd oczywiście, że będę edukować (zresztą nie tylko córkę, syna również), ale wiem, że są różne sytuacje i antykoncepcja mechaniczna (a nawet hormonalna) zawodzi. Serio, jest tak wiele czynników których nie bierzesz pod uwagę, że aż smutno się to czyta. Nie wiem, ja im dłużej żyję, im więcej ludzi poznaję, im więcej opracowań i książek czytam, tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że tylko czlowiekr który nic nie robi nigdy
@Krasznysztawa: dziecko = kara xd

O antykoncepcji i jej skuteczności wypowiadam się często. Jak ktos ma paranoje i śmiertelnie boi się dzieci, bo mu zniszczą marzenia, to moze zabezpieczać sie podwójnie lub potrójnie. Nie ma bata, że wpadniesz, chyba żeś niepokalana.

No elo, mam 33 lata, być może jestem nawet starsza od ciebie, więc nie wyskakuj z babciowymi tekstami.
@ciemnienie: sama napisałaś o braniu odpowiedzialności, to wyobraź sobie, że nastolatek któremu pękła guma usłyszy od rodziców, sorry dziecko, żadnej aborcji do 12 tygodnia bo razem z ojcem uważamy, że musisz brać odpowiedzialność za swoje czyny. To jak ten nastolatek ma to odebrać, jak nie karę? W ogóle rozmawiałaś ostatnio z kimś kto ma kilkanaście lat, ty wiesz co taka osoba ma w głowie, zdajesz sobie sprawę jak bardzo jest niedojrzała
@Krasznysztawa:

żadnej aborcji do 12 tygodnia

A gdzie ja to postuluje? Pisałam wyraźnie, nie popieram aborcji do 12 tc na życzenie, czyli bez ograniczeń fundowanej z NFZ. Nie umiesz się zabezpieczyc - zapłać, usuń. Powtarzaj aż się nauczysz. Nikogo nie powstrzymam przed aborcja na wczesnym etapie ciąży, chodzi mi tylko o odpowiedzialność i przynajmniej pokrycie swoich błędów z własnej kieszeni.

"Heroizmu" łatwo uniknąć. Wystarczy się zabezpieczać. I tak, to jest możliwe.
@ciemnienie:

@Krasznysztawa:


żadnej aborcji do 12 tygodnia
A gdzie ja to postuluje? Pisałam wyraźnie, nie popieram aborcji do 12 tc na życzenie, czyli bez ograniczeń fundowanej z NFZ. Nie umiesz się zabezpieczyc - zapłać, usuń. Powtarzaj aż się nauczysz. Nikogo nie powstrzymam przed aborcja na wczesnym etapie ciąży, chodzi mi tylko o odpowiedzialność i przynajmniej pokrycie swoich błędów z własnej kieszeni.

O kurde niezła jesteś, właśnie przyznałaś że w dupie
@whiteglove: lol. Dlaczego miałabym próbować zrobić coś, co jest niemożliwe? Płodu w 12 tc nie uważam juz za zlepek komórek (skoro można ocenić wysztkie jego organy na badaniu USG), to jeszcze nie znaczy, że będę go bronić ogniem i mieczem. Co innego płód około 20 tc.

Karą jest zapłacenie za pigułę lub zabieg z własnej kieszeni? Jak spalisz sobie mieszkanie, bo zapomniałaś wyłączyć żelazko i nie ubezpieczyłaś się, to kto ma
@ciemnienie: bo dla osoby którą stać na aborcję to nie jest kara, jak będę musiała to zapłacę za tabletkę i nie będę już w ciąży, ale mnie stać, mam stabilną sytuację życiową itd. Tylko nie myślisz o młodych ludziach z małych miast i wsi, którzy często przez brak edukacji i zrozumienia ze strony rodziców, systemu i społeczeństwa jak zwykle najbardziej dostają po dupie
I nie, nie zawsze da się zabezpieczyć inaczej
@ciemnienie: Ja nie widzę powodu, dla którego miałoby się leczyć raka płuc u nałogowych palaczy i co? ¯_(ツ)_/¯ Nie widzę też powodu dlaczego osoba z rodziny, która ze zdiagnozowaną cukrzycą miała w dupie leczenie i choroba postępowała, miałaby być hospitalizowana z naszych pieniędzy. Ale tak jest. Co więcej, myślę że ogromny procent pacjentów w szpitalach czy ludzi chodzących na różne zabiegi jest tam dlatego, że w jakiś sposób zaniedbali swoje zdrowie,
@Krasznysztawa:

Tylko nie myślisz o młodych ludziach z małych miast i wsi, którzy często przez brak edukacji i zrozumienia ze strony rodziców, systemu i społeczeństwa jak zwykle najbardziej dostają po dupie

Zawsze kisne z tego argumentu o biedocie. Ojoj. Bardzo długo w Polsce panowało rekordowo niskie bezrobocie. Nikt nie jest przykuty łańcuchem do Podkarpacia i może wyjechać. Zwłaszcza młodzi. Brak edukacji xd Dorastałam w czasach, gdzie główne informacje o seksie wypływały
@whiteglove:

To czemu odmawiasz aborcji?

Leczenie nowotworu płuc lub cukrzycy nie jest wątpliwie moralnie dla przeważającej części składających się na system opieki zdrowotnej. Lecząc cukrzycę, nie odbierasz innej, zdrowej istocie ludzkiej szansy na rozwój. Może nie każdy chce do tego przykładać rękę w taki sposob?

A osobiście nie podoba mi się narracja lewicowców o płodach, które nie żyją i można je z luzem usuwać do 24 tc lub wyżej, bo nie
@ciemnienie: nie, ty po prostu mierzysz wszystkich jedną, tą samą i swoją własną miarą, nie jesteś w stanie w ogóle ogarnąć, że ktoś jest inny (przede wszystkim nie jest tobą) i może inaczej reagować na pewne sytuacje.
Pomyśl o tym zanim po raz pierwszy porównasz dziecko do siebie z przeszłości, umyślnie bądź nie, wymagając tym samym być może rzeczy nierealnych.
Przykre jest to, że bardziej cię obchodzą jakieś hipotetyczne, kompletnie obce