Wpis z mikrobloga

Patrzcie, jaka bestia! Małe zdrowe dziecko - największe zagrożenie dla życia wielu współczesnych kobiet i mężczyzn. Jest tak niebezpieczne, że należy je zabić bez zadawania żadnych pytań, zanim się rozwinie i urodzi.

Można skutecznie nie dopuścić do jego poczęcia, ale prawo do przerywania jego rozwoju na wczesnym etapie (lub nawet późniejszym), jest obecnie traktowane jako podstawowe prawo człowieka (kobiety), za które powinni płacić wszyscy.
#aborcja #dzieci #bekazlewactwa #childfree
źródło: comment_16137189888Vu3DIuMY6XyV5NI4Vwe57.jpg
  • 63
@whiteglove: lol. Dlaczego miałabym próbować zrobić coś, co jest niemożliwe? Płodu w 12 tc nie uważam juz za zlepek komórek (skoro można ocenić wysztkie jego organy na badaniu USG), to jeszcze nie znaczy, że będę go bronić ogniem i mieczem. Co innego płód około 20 tc.

Karą jest zapłacenie za pigułę lub zabieg z własnej kieszeni? Jak spalisz sobie mieszkanie, bo zapomniałaś wyłączyć żelazko i nie ubezpieczyłaś się, to kto ma
@ciemnienie: bo dla osoby którą stać na aborcję to nie jest kara, jak będę musiała to zapłacę za tabletkę i nie będę już w ciąży, ale mnie stać, mam stabilną sytuację życiową itd. Tylko nie myślisz o młodych ludziach z małych miast i wsi, którzy często przez brak edukacji i zrozumienia ze strony rodziców, systemu i społeczeństwa jak zwykle najbardziej dostają po dupie
I nie, nie zawsze da się zabezpieczyć inaczej
@ciemnienie: Ja nie widzę powodu, dla którego miałoby się leczyć raka płuc u nałogowych palaczy i co? ¯_(ツ)_/¯ Nie widzę też powodu dlaczego osoba z rodziny, która ze zdiagnozowaną cukrzycą miała w dupie leczenie i choroba postępowała, miałaby być hospitalizowana z naszych pieniędzy. Ale tak jest. Co więcej, myślę że ogromny procent pacjentów w szpitalach czy ludzi chodzących na różne zabiegi jest tam dlatego, że w jakiś sposób zaniedbali swoje zdrowie,
@Krasznysztawa:

Tylko nie myślisz o młodych ludziach z małych miast i wsi, którzy często przez brak edukacji i zrozumienia ze strony rodziców, systemu i społeczeństwa jak zwykle najbardziej dostają po dupie

Zawsze kisne z tego argumentu o biedocie. Ojoj. Bardzo długo w Polsce panowało rekordowo niskie bezrobocie. Nikt nie jest przykuty łańcuchem do Podkarpacia i może wyjechać. Zwłaszcza młodzi. Brak edukacji xd Dorastałam w czasach, gdzie główne informacje o seksie wypływały
@whiteglove:

To czemu odmawiasz aborcji?

Leczenie nowotworu płuc lub cukrzycy nie jest wątpliwie moralnie dla przeważającej części składających się na system opieki zdrowotnej. Lecząc cukrzycę, nie odbierasz innej, zdrowej istocie ludzkiej szansy na rozwój. Może nie każdy chce do tego przykładać rękę w taki sposob?

A osobiście nie podoba mi się narracja lewicowców o płodach, które nie żyją i można je z luzem usuwać do 24 tc lub wyżej, bo nie
@ciemnienie: nie, ty po prostu mierzysz wszystkich jedną, tą samą i swoją własną miarą, nie jesteś w stanie w ogóle ogarnąć, że ktoś jest inny (przede wszystkim nie jest tobą) i może inaczej reagować na pewne sytuacje.
Pomyśl o tym zanim po raz pierwszy porównasz dziecko do siebie z przeszłości, umyślnie bądź nie, wymagając tym samym być może rzeczy nierealnych.
Przykre jest to, że bardziej cię obchodzą jakieś hipotetyczne, kompletnie obce
@whiteglove: nie popierasz aborcji na życzenie za państwowe pieniądze + nie zgadzasz się na kompletna dehumanizację zdrowego ~20 tygodniowego płodu, który może przeżyć dzięki współczesnej neonatologii = jesteś zgorzkniała i nie lubisz ludzi.

Żelazna Logika. Czyli tylko ci, którzy popierają przerywanie ciąży, nawet w 24 tc są miłymi i sympatycznymi ludźmi? Niezle masz ramki xd
@whiteglove: nie jest ok, ale nikomu nie jestem w stanie tego zabronić. Co nie znaczy zaraz, że ma być ona finansowana z publicznych pieniędzy. Wiem, że to trudne jak ktoś pojmuje świat schematami, ale wysil się.