Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@The_Orz: super, chciałabym się zapisać, z możliwością wcześniejszego złożenia oświadczenia woli, żeby nie było wątpliwości, że chciałam, jak już nie będę w stanie podejmować decyzji - jak tylko przestanie mi normalnie działać mózg (demencja, Alzheimer, etc.) proszę mnie zutylizować, nie chcę być długotrwałe cierpiącym i przysparzajacym cierpienia innym pozbawionym świadomości workiem na mięso w którym zachodzą funkcje życiowe. To jest uwłaczające i nie ma nic wspólnego z godnością, nie ma żadnej
@The_Orz Eutanazja? W tym kraju z gówna, w którym główną wartością jest cierpienie? Bicz, plzzzz.

Ale tak serio mówiąc to byłabym jak najbardziej za. Nic tak nie przeraża jak wizja długiego i pełnego bólu umierania. Odchodzenie z godnością i na własnych zasadach powinno być prawem człowieka.
Niesamowicie mnie wkurza ta manipulacja funkcjonariuszy TVPiS którzy twierdzą, że eutanazja miałaby być obowiązkowa, nie zaś na prośbę chorej i cierpiącej osoby.


@ewelinulla: wiesz, jak znam życie, eutanazja będzie tak samo dobrowolna, jak (docelowo) szczepionka na COVID-19...
Zastanawia mnie dlaczego dla ludzi eutanazja, to jeszcze bardziej kontrowersyjny temat niż aborcja.


@kezioezio: obstawiam iż gdzieś tam jest sporo grono których kręci myśl o tym iż mogą kogoś zmusić do umierania w cierpieniu a jak jeszcze dojdzie do tego demencja to już są w siódmym niebie jacy to oni są zajebiści iż skazują obcych ludzi na bezcelowe cierpienie. Amen.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Polasz: yup, mam nadzieję na to samo, zwłaszcza że widywałem w swojej rodzinie alzheimera czy miażdżycę (która potrafi wyglądać podobnie do alzheimera). Ale żyjemy w katotalibanie, a biblia mówi jasno- nie zabijać, a siebie zabić przecież też nie można bo to grzech śmiertelny