Wpis z mikrobloga

Każdy kto broni rynku mieszkaniowego w obecnym kształcie jest albo bogaty, albo głupi, ale raczej to drugie. Co to jest za system że prawie połowa ludzi w wieku 25-34 mieszka ze starymi, a jak już kogoś stać na wynajem to potem go nie stać na zakup? Bo weź odłóż kilkadziesiąt koła na wkład własny przy polskich płacach, a potem jeszcze płać ratę przez ćwierć wieku.
To jest chore, że mieszkania stały się instrumentem inwestycyjnym, całe społeczeństwo na tym cierpi. Mamy XXI wiek, największy dobrobyt ever, a ludzie nie mają gdzie mieszkać. #!$%@? nie wyobrażam sobie jak #!$%@? musi być życie ludzi 30+ mieszkających ze starymi w małym mieszkaniu w bloku.
A zapowiada się tylko gorzej, chory system, dorośli pracujący ludzie bez szansy na samodzielność we własnym kraju.

Pod względem mieszkalnictwa to PRL > obecna p0lska

#takaprawda #nieruchomosci #gospodarka #polityka
  • 78
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AlBundy95 jesteś oderwany od rzeczywistości chłopaku? Xd, jakie dobre studia masz na myśli? jakiś #!$%@? Harvard czy inny Yale? Czy ty myślisz że taki młody człowiek powiedzmy Kowalski ma od tak żeby wyrzygać kupa siana na takie studia? Często i gęsto tacy ludzie nie mają nawet na samolot za ocean czy pierwszej podróży za granice a ty mówisz o studiach? Xd
  • Odpowiedz
Koniec z dziedziczeniem mieszkań - każdy powinien sam zapracować na własne mieszkanie, nie może być tak że jeden dostaje mieszkanie warte pół miliona za darmo od rodziny przez co jego sytuacja jest lepsza od specjalisty zarabiającego 10 tyś na rękę.


@kleopatrixx:

KOMUNISTA
  • Odpowiedz
Pamiętam jak 5 lat temu kupowałem mieszkanie. Przy zarobkach wtedy jakieś 6k brutto. Mieszkaliśmy wtedy co prawda z rodzicami I bardzo nam wtedy pomogli ale się udało. Mieszkanko za 400k na 30lat kredyt, aktualnie już mamy spłacone. Zaraz kupuje drugie mieszkanie i tak to będę psuł ten rynek inwestując w mieszkania. Nie wierzę w emeryturę w tym kraju chce mieć na starość ze 4-5 mieszkan i żyć spokojnie z wynajmu.
  • Odpowiedz
To już trzeba być kretynem, żeby zainwestować mnóstwo czasu i pieniędzy w studia, a zarabiać jak kasjer w biedronce. Tacy ludzie lepiej niech nie mają mieszkań, nie zakładają rodzin, nie rozmnażają się.


@kszychu: Takie rzeczpospolite jakie ich młodzieży chowanie. Nauczyciel ma ogromny problem żeby dostać chociaż te 3k netto. Jednocześnie uważasz ludzi zarabiających tyle za bezwartościowych. Czyli uważasz, że bezwartościowi ludzie powinni uczyć dzieci? Jak to widzisz?
  • Odpowiedz
o gurwa ale brednie xD jesteś tak głupia czy ekonomie studiowałaś w Korei Północnej?


@murinius: Mam dla ciebie złą wiadomość. Trzeba być mocno ograniczonym i tępym, żeby nie wyłapać, że jest to pasta, na którą odpowiadasz na dodatek.
Chodzisz do szkoły specjalnej? XD
  • Odpowiedz
@memento_mori: Jak napisałem w kolejnym komentarzu, nauczyciel w polskich realiach, to zawód dla kobiet, które utrzymują ich mężowie. Mężczyźni pracujący w szkole nie cieszą się szacunkiem nawet swoich koleżanek po fachu. Poza tym jestem za urynkowieniem szkolnictwa, aby właśnie osoby wartościowe mogły się w tej branży realizować i godnie zarabiać.
  • Odpowiedz
@imajoke: Tego typu posty na wykopie są zawsze kwitowane słowami - „Jak nie jesteś ogarnięty i nie zarabiasz 15k jak ja to widocznie nie zasługujesz na własne mieszkanie” XD

Daj sobie spokój.
  • Odpowiedz
@imajoke: pełna zgoda. Kraj może mieć szeroko dostępne mieszkania albo mieszkania jako formę inwestycji. Nie może mieć obu rzeczy naraz.

OK, czytałem o ciekawym alternatywnym układzie. Za pomocą regulacji (tak, to czasem działa) blokuje się spekulacje/zakupy pod inwestycje na większości terenu kraju, a zostawia się wybrane regiony turystyczne (ale nie duże miasta) do spekulacji. U nas byłyby to pewnie mazury, górskie i nadmorskie miejscowości turystyczne. Tam wielbiciele inwestycji w nieruchomości
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@imajoke: no to jest #!$%@? ultra bo nawet ja będąc programista ponad już 20k #!$%@? się niemiłosiernie na ceny mieszkań tak 4/5 pokoi i okolice 90-100m2. Jeszcze wykończyć takie mieszkanie porządnie. Jak #!$%@? trzeba się epicko zadłużyć i chyba ja jako ultra leniwy i wygodnicki mieszczuch wyjadę na jakąś wieś.
  • Odpowiedz