Wpis z mikrobloga

Ludzie to mają #!$%@? pod kopułą. Biorą lizingi na które ich nie stać bo otworzyli firmę i mieli kilka zleceń i myśleli że są królami życia a raczej bosami życia .. ile ja znam ludzi którzy mieszkają na wynajętym ledwo wiążą koniec z końcem ale mają FIRMY ! POWTARZAM FIRMY!! Biorę samochód w lizingi bo wiadomoix trzeba się pokazać. Potem im zabierają samochód za niespłacanie rat , zostają z długami albo uciekają
@WykopanyDzon: no spoko, ale z audi za 170k to dostaniesz golasa z manualem, napedem na przod, i 150 KM, vs opcja ze wszystkim za 200 tysi od VW - automat, dolaczany 4x4, 280km. do tego jeszcze troche drobnych roznic. co kto lubi, ja bym sie ladowal w opcje 'mniej prestizowa' z bogatszym wyposazeniem. A na pewno nie twierdzilbym ze ktos jest dzbanem bo kieruje sie innymi kryteriami niz moje przy wyborze
@WykopanyDzon: Gdzie tu uzywane VW za 200? 168 brutto, jak odliczysz vat i wrzucisz w koszty to wychodzi ~130. A jak sprzedajacemu zalezy na sprzedazy bo ma noz na gardle to i wplate poczatkowa obnizy.

Ilu znajdziesz nie wiem, ale myślę że znajdzie się wystarczajaco wielu chętnych zeby troche podobnych VW sprzedac ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@WykopanyDzon:

Jednak czasem zdarzają się w życiu sytuacje, kiedy potrzeba dużo gotówki np. konieczność opłacenia drogiej operacji żony/matki/dziecka itp.


I jeździsz specjalnie gorszym samochodem niż Cię na to stać, bo a nuż za rok trzeba będzie trzeba upłynniać wszystkie aktywa, bo żona złapie raka i będziesz zbierał na operację w USA? Jest różnica między rozsądkiem a paranoją.
@hufosterex: Widzę ze jakiś imbecyl co zachłysnął się jednoosobową działalnością gospodarczą to sprzedaje. Pierwszego dnia po założeniu firmy już leciał w podskokach po leasing - tablica oczywiście boss, auto stylizowane ma sportowe, kolor ala złoty XD zwycięzca życia XD szkoda ze nie przeliczył sobie, że to 4300 to jakos trzeba zarobić co miesiąc XDDDDD
@p4wl: No i teraz weź do tego audi za 130k i zapytaj przeciętnego Polaka czy woli kupić VW czy za te same pieniądze Audi?
Strzelam że wiekszość wybierze to drugie. Pełno jest ludzi co się sugerują marką. Dlatego cały czas mówię że na odsprzedaż lepsze audi nawet z gorszym silnikiem.

znajdzie się wystarczajaco wielu chętnych zeby sprzedac


... ale szukamy chetnych na zakup takiego auta

@pullock: j/w

@pianinka: Akurat
Ale nie każdy kupuje samochody pod kątem tego "jak trzymają wartość" i "po ile sprzedam". Typowe biedackie myślenie. Jak ma kilkaset tysięcy wywalić na samochód to normalne, że bierze to, które mu się bardziej podoba.


@pianinka: właśnie miałem napisać. p0lak robak jeszcze nie kupił czegoś a już myśli o tym za ile to potem sprzeda. W Polszy kupują tak wszystko: smartfony, auta i wszystko inne XD noszą smartfony w 100 pokrowcach
@p4wl: Ale w sumie to się tyczy każdego przedziału cen. Mam na myśli sugerowanie marką.
Pełno ludzi woli kupić sobie jakieś #!$%@? bmw 316 golasa e90 za 20k kiedy w tych samych pieniądzach ma np. citroena C5 na wypasie.
Magia "premium", nic z tym nie zrobisz. To je Polska
I oczywiście kilenta na te e90 łatwiej znaleźć niż na cytryne...
@WykopanyDzon: polaku nie wiem jak to się odbywa w twoim dzikim kraju ale napisze ci to z własnego doświadczenia i co słyszałem od Niemców. Niemiec jak potrzebuje auta to chodzi po salonach różnych marek. Ma do wydania 50k € na nowe auto. Zgadnij gdzie dostanie lepszą ofertę - w audi czy w volkswagenie? Wiagomo ze w tym drugim i takie auto tez kupi bo to proste - VW mu daje w