Wpis z mikrobloga

Cześć. Wasza reakcja na ostatni post #sluzebnoscwolfika pokazała, że wciąż żywo interesujecie się moją sprawą. Chciałbym Wam w związku z tym jeszcze napisać, że w listopadzie 2020 złożyłem pismo do Wójta, że w celu zakończenia konfliktu zobowiązuję się nieodpłatnie oddać fragmenty mojej działki 124/22 na drogę, zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Na załączonej mapce narysowałem jak to ma wyglądać z rozdziałem na kolory:
niebieski - istniejące drogi w tym (124/13 oraz 124/16 to ślepe drogi, które są fragmentem planu zagospodarowania;
zielony - fragmenty mojej działki, które za darmo oddam gminie pod drogę w celu realizacji planu zagospodarowania przestrzennego;
żółty i szary - to pozostałe części drogi, które gmina powinna pozyskać aby zrealizować plan zagospodarowania przestrzennego (na szaro zaznaczyłem fragment, który dubluje dojazd, ale w planie jest);
czerwony - służebnościowe roszczenia sąsiada, na które nie chcę się zgodzić;
fioletowa ramka - usytuowanie domu, który chcę zbudować a urzędnicy nie chcą wydać pozwolenia.

Jak widzicie, sytuacja sąsiada bez dojazdu nie jest bez wyjścia i moje postępowanie z budową nie zamknie mu możliwości dojazdu do posesji.
whitewolfik - Cześć. Wasza reakcja na ostatni post #sluzebnoscwolfika pokazała, że wc...

źródło: comment_1613467557ZiUbNo0OS6GzRVXEYF0o0R.jpg

Pobierz
  • 182
  • Odpowiedz
@virusriddle: mam już plan na duży solidny dom ;)
@luukasek: to jest maksymalnie kilkaset złotych rocznie, gdzie jestem odpowiedzialny za przejezdność tej drogi i jej utrzymanie. No nie bardzo mi się opłaca zwłaszcza gdy już mam plan budowy.
@sprintel: Własiciele 124/12, /14 itd przechodzą po innych działkach.
@Tosca303: Nie wiem, ale się domyślam. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Reanef: to już kwestia formalna. Napisałem
  • Odpowiedz
@whitewolfik: Ja bym się zastanowił, czy chce koło takiego sąsiada mieszkać, bo pierdniesz w domu, a pół wioski będzie wiedziało. Ogólnie to gmina może i by się zgodziła, ale kto pokryje wszelkie koszty geodezyjne itd., aby to doprowadzić do porządku.
  • Odpowiedz
@whitewolfik: i było widać że jeździ przez twoje pole? No #!$%@? bez przesady, na twoim miejscu to bym to trwale w #!$%@? ogrodził i jeszcze drzew nasadził. Przez pięć lat to by już podrosły. Szanuję że masz jeszcze nerwy do tego typa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@whitewolfik: moi rodzice przez ten posrana sluzebnosc zdrowie na sady i klutnie stracili z psychopatka sasiadka. Jest mozliwosc wjazdu na jej dzialke z drugiej strony ale nie, bo po co... i tak sie zyje w tym kraju ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@whitewolfik: ok dzięki za info. A może ciebie interesuje domek do 35 metrów kwadratowych? To chyba nie musisz mieć pozwolenia Starostwa, nawet się chyba trochę zliberalizowaly przepisy we wrześniu. Składałeś pozwolenie o zwykły dom czy domek do 35 metrów?
  • Odpowiedz