Wpis z mikrobloga

Cześć. Wasza reakcja na ostatni post #sluzebnoscwolfika pokazała, że wciąż żywo interesujecie się moją sprawą. Chciałbym Wam w związku z tym jeszcze napisać, że w listopadzie 2020 złożyłem pismo do Wójta, że w celu zakończenia konfliktu zobowiązuję się nieodpłatnie oddać fragmenty mojej działki 124/22 na drogę, zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Na załączonej mapce narysowałem jak to ma wyglądać z rozdziałem na kolory:
niebieski - istniejące drogi w tym (124/13 oraz 124/16 to ślepe drogi, które są fragmentem planu zagospodarowania;
zielony - fragmenty mojej działki, które za darmo oddam gminie pod drogę w celu realizacji planu zagospodarowania przestrzennego;
żółty i szary - to pozostałe części drogi, które gmina powinna pozyskać aby zrealizować plan zagospodarowania przestrzennego (na szaro zaznaczyłem fragment, który dubluje dojazd, ale w planie jest);
czerwony - służebnościowe roszczenia sąsiada, na które nie chcę się zgodzić;
fioletowa ramka - usytuowanie domu, który chcę zbudować a urzędnicy nie chcą wydać pozwolenia.

Jak widzicie, sytuacja sąsiada bez dojazdu nie jest bez wyjścia i moje postępowanie z budową nie zamknie mu możliwości dojazdu do posesji.
whitewolfik - Cześć. Wasza reakcja na ostatni post #sluzebnoscwolfika pokazała, że wc...

źródło: comment_1613467557ZiUbNo0OS6GzRVXEYF0o0R.jpg

Pobierz
  • 182
  • Odpowiedz
@whitewolfik podziwiam że tego #!$%@? co sobie wybudował dom na nielegalu bez drogi nie ubiłeś ani nie zacząłeś mu życia uprzykrzać. przecież on doskonale wiedział co robił. #!$%@? nie człowiek.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@whitewolfik:
Pokażesz projekt domu? :)
W sumie dlaczego sąsiad upiera się na swoją wersję dojazdu a nie na Twoją i jak to się stało, że kupil dzialke wiedząc, ze bedzie problem z dojazdem? Myslal ze mu nagle most powietrzny uruchomią jak w Berlinie zachodnim czy co? (ʘʘ)
  • Odpowiedz
@whitewolfik: Zapoznałem się pokrótce z tematem. Nawet dowiedziałem się gdzie ta nieruchomość jest zlokalizowana, bo sam zostawiłeś namiar. Ale jest on na tyle nieczytelny, że raczej nikt inny się nie połapie, a ja nie zamierzam ujawniać informacji.

Ta działka ma chyba dużą wartość sentymentalną, bo rozkręciłeś temat jakby chodziło o dworek na kresach. Rozumiem to. Każdy ma swoje miejsce, które bez względu na okoliczności będzie w jakiś sposób bronił.

Przyjrzałem się
  • Odpowiedz
@whitewolfik: nie da się zrobić sprawy za zbyt długą zwłokę w tym temacie? Chyba jest jakiś organ który może podjąć taką sprawę? Wrecz niewyobrażalne żeby zabronili Ci używać swojej własności przez taki okres czasu
  • Odpowiedz
@whitewolfik: Twoja działka ma 12m szerokości. Często w miejscowym planie zagospodarowania działka budowlana musi mieć minimum 16m. Poza tym minimalne odległości, które trzeba zachować to 4m od sciany z oknami i 3m od sciany bez okien do granicy sąsiedniej działki. Także wychodzi na to, że i tak nie dostałbyś pozwolenia na budowę.
  • Odpowiedz
@worldmaster: coś podeślę. Sąsiad się upiera, bo nie chce żądać służebności od kolegi a po moim polu by mu pasało, bo blisko do mediów.
@hades9: Jeszcze w listopadzie rozmawiałem z Wójtem i oni nie chcą się wymieniać, bo im jest ta działka za szeroka na drogę. Według wójta gmina byłaby stratna, bo tam wystarczy droga 8m. Gdyby Wójt dzisiaj zadzwonił i powiedział, że chce się zamienić, to zgodziłbym się od
  • Odpowiedz
Poza tym minimalne odległości, które trzeba zachować to 4m od sciany z oknami i 3m od sciany bez okien do granicy sąsiedniej działki.


@pr0h4x0r: Wydaje mi się, że dla wąskich działek są nieco złagodzone zasady.
  • Odpowiedz
@paciks: według mojej wiedzy nie jest to zgodne z prawem( ͡° ʖ̯ ͡°)

@whitewolfik: Jeżeli rzeczywiście tak jest/było to oprócz urzędu gminy jeszcze notariusz powinien zauważyć, że działka nie ma dostępu do drogi ani służebności, szczerze współczuje sytuacji.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@serpentes: zaproponowałem za darmo, żeby pokazać, że to nie ja jestem tą stroną, która blokuje rozwiązanie problemu. Jeśli gmina zrealizuje plan to stracę te fragmenty ale zyskam spokój od sądu i będę miał podzial na kilka małych działek. Sąsiad będzie miał dojazd i się ode mnie odczepi. Urzędnik pozwoli na budowę domu. Jak dla mnie wystarczająco dobre powody.
  • Odpowiedz
@whitewolfik: a nie możesz im wszystkim zaproponować wymiany działki np gminie te 8m na drogę i tym wszystkim działkom +4m z drugiej strony? Na 12m nic nie wybudujesz (po min 3m odstępu z każdej, więc zostaje dom 4m szerokości i to bez okien na boki - krótko mówiąc jest gorzej niż źle). W ogóle oni mogą tam zrobić służebność na działce 12m gdzie droga chyba min ma mieć 3m? Przecież to
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Jasak: i to jest najbardziej irytujące, że urzędnik ze Starostwa wbrew prawu może zabronić na 40 lat korzystania ze swojej nieruchomości, bo ktoś kiedyś załorzyl sprawę, że chce jeździć po twoim terenie.


@whitewolfik: chory kraj
  • Odpowiedz