Wpis z mikrobloga

@MiszczJoda: ja już 1,5 roku Alfą 159 z 2007 i robiłem w niej raczej takie standardy, filtry, oleje. Najdrozsze co ostatnio sie trafiło to regeneracja maglownicy jak ją dobiłem na torach, ale to w aucie każdym się zdarza. Jest to część eksploatacyjna tak na prawdę
  • Odpowiedz
@pankalmar: z benzyn 1,75 Tbi jest podobno mega, ale bardzo się cenią (taka alfa dwa razy droższa niz z innym silnikiem). 1.8 benzynkę też widziałem ludzie biorą, ale szczerze nie wiem jak tam u nich.

Ja mam diesla 1.9 JTD 8V 120 koni i chodzą opinie że jest nie do zajechania, coś jak opinie o poczciwym VW 1.9 TDI.
Lepszy podobno ciut jest 1.9 JTD 150 koni bo auto ciężkie a silnik mocniejszy (choć mi i tak wystarcza), a różnica między tymi jest taka, że ten mocniejszy ma klapy wirowe, które lubią walnąć i zrobić rozpierdziel w środku, ale można je usunąć i wtedy te dwa silniki są tak samo niezawodne.

U mnie z silnikiem nic się nie działo, pali teraz przy -15 stopniach zawsze (no raz musiałem drugi raz świece dogrzać
  • Odpowiedz
Ja mam diesla 1.9 JTD 8V 120 koni i chodzą opinie że jest nie do zajechania, coś jak opinie o poczciwym VW 1.9 TDI.

Lepszy podobno ciut jest 1.9 JTD 150 koni bo auto ciężkie a silnik mocniejszy (choć mi i tak wystarcza), a różnica między tymi jest taka, że ten mocniejszy ma klapy wirowe, które lubią walnąć i zrobić rozpierdziel w środku, ale można je usunąć i wtedy te dwa silniki
  • Odpowiedz
@RianesS: Ile masz wzrostu? Bo kolejny problem jest taki, że mam 194 cm wzrostu + dodatkowo muszę mieć automatyczną skrzynię biegów + dorobiony pedał gazu po lewej stronie (tam gdzie normalnie jest sprzęgło) a słyszałem, że nie ma tam za dużo miejsca, a jeszcze nie miałem okazji się sam przymierzyć do żadnej.

Ja bym chciał 1.9 JTD, najlepiej w sedanie i w pakiecie TI. Nie wiem czy taka konfiguracja była
  • Odpowiedz
@mile5: Witam w klubie ( ͡ ͜ʖ ͡) Również posiadam, w tym roku stuknie jej już dwudziestka, a dalej jeździ się fantastycznie, tylko jak to przedlift, ma zamiłowanie do brania oleju :D
  • Odpowiedz