Wpis z mikrobloga

@NijuGMD: Uczelnie jako organ administracji działają na podstawie kpa. Napisz wniosek o przywrócenie terminu, wskazując, że nadałeś w przepisanym terminie. Pismo wniesione przy pomocy poczty polskiej uważa się za złożone w dniu stempla pocztowego. Brakiem twej winy jest w tym wypadku opieszałość operatora pocztowego.
  • Odpowiedz
@NijuGMD: Liczy sie data nadania, uczelnie podlegaja pod KPA, jesli to polecony ktorego masz dowod nadania i zostal nadany najpozniej wymaganego DNIA, to nie ma opcji aby to nie przeszlo, nie wazne co se pier^&*() jakas Grazynka czy Gosia z sekretariatu, ja ogarnialem taka sama sytuacje - po pierwszym kontakcie dostalem info ze nie liczy sie data nadania tylko data doreczenia. Nastepne pismo poszlo juz gdzie indziej, razem z wypisem
  • Odpowiedz
Pamiętam jak w październiku 2k19 zapisałem się na 2 kierunek, ostateczne papiery musiały dojść do soboty, 500km odległości, wysłałem w piątek rano kurierem, koszt z 80zł ale doszły na czas i niedługo 4 sem zaczynam, pomyśleć że równie dobrze mógłby nie dojść na czas ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@NijuGMD: Nie wiem gdzie to składałeś, ale na PW gdzie przez jakiś czas uczęszczałem było popularne hasło, że jak Cię skreślili z listy studentów to masz jeszcze z 2 tygodnie na doniesienie badań lekarskich xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@grzegorzo: daj przepis na to, że uczelnie podpadają tutaj pod kpa? Rekrutacją na studia jest postępowaniem administracyjnym? Na prywatne uczelnie też?

@NijuGMD: skoro ostateczny termin jest w sobotę to takim cudem już Cię skreślili?

Inna sprawa, że w ważnych sprawach się jedzie - egzaminy też pocztą będziesz pisał? Albo jak będziesz miał termin obrony magisterki na 12:00 to wsiądziesz w ostatni autobus o 11:45, a jak się spóźni
  • Odpowiedz
Ja dziś dostałam o 11.00 maila od Pani z dziekanatu, że jak do 15.00 nie złożę dokumentów to mnie skreślą XD O 12.30 zebranie w firmie, brak dokumentów, niczego XD Na farcie zdążyłam wszystko ogarnąć, ale miałam zawał serduszka </3 Dziękuję Miłej Pani z dziekanatu za wiadomość.
  • Odpowiedz
@ProjektGdansk: Pocztą jest bezpieczniej nadać niż kurierem:

Nadanie pisma procesowego w placówce Poczty Polskiej we wskazanym terminie jest równoznaczne z wniesieniem go do sądu z zachowaniem tego terminu. Rozstrzygające znaczenie ma więc data nadania w placówce pocztowej, nie zaś data wpłynięcia do sądu. Od 17 sierpnia 2013 roku (data wejście w życie nowelizacji kpc) ze wskazanego domniemania korzystają również przesyłki zagraniczne.

Czy taki sam skutek związany jest z nadaniem pisma
  • Odpowiedz
  • 2
@NijuGMD liczy sie data nadania a nie otrzymania.
Chyba ze miales wołami i czerwonymi literami ze dokimwnty musza zostac dostarczone fizycznue do soboty. Jesli byla informacja ze na distarczenie dokumentow masz czas do soboty to standardowo sie przyjmuje z liczy sie data stempla pocztowego z tego dnia. Skoro masz potwierdzenie nadania to wyslij uczelni.
  • Odpowiedz