Wpis z mikrobloga

bawię się na #xtb od listopada 2020, czy ktoś kto dostał e-pit może powiedzieć/wyjaśnić dwie rzeczy
1. Dlaczego skoro w zamkniętych pozycjach od 1.11.20 do 31.12.20 mam na zielono (co rozumiem jako zysk) 58.33PLN, w PIT mam dochód 418,32? Skąd jest wzięta ta wartość 418,32?
2. Dlaczego moje przychody i kup wynoszą ponad 200k zł? Wrzuciłem jedynie ok. 10 tyś zł bawiąc się w day-trading i częściej będac na minus, więc skąd taka wartość? Bo rozumiem, że liczy sie każda operacja tj. obrót, ale mimo to nie widzę tam więcej niż 100k...
#gielda
  • 19
@anamanaha: Ciężko powiedzieć nie widząc pełnej historii konta.
Skoro wrzuciłeś 10 tys., to wystarczy 10 operacji kupna oraz sprzedaży i już masz 100 tys. kosztów / przychodu
@widmo82 żadnej nie dostałem, ale zalogowałem się do e-pitu na stronie rządowej
@ciao_ciao_siciliano eee, czyli mam rozumieć, że straty się nie liczą? w sensie można zarobić (zysk) np. 50 tyś, a potem to #!$%@?ć na akcjach czegoś innego a i tak trzeba będzie zapłacić podatek? kurrr, muszę to przemyśleć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@anamanaha: Jak zarobisz cokolwiek, to albo bardzo dobrze przemyśl następny krok, albo obniż reinwestowaną kwotę o wartość podatku, żebyś miał za co go zapłacić jak spadniesz z rowerka.

Wpłacasz 100, wyciągasz 110, reinwestujesz 108.
anamanaha: Do obliczania podatku bierzesz kurs znbp z poprzedniego dnia. Może xtb w tabelkach pokazuje zyski/straty po kursie w chwili kupna/sprzedaży i uwzględnia kurs po jakim cię obciąża a do podatków już leci kurs z nbp? Najłatwiej by było jakbyś napisał do nich i to wyjaśnił a potem podzielił się tutaj.