Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 442
Dziś wprowadzam się mojego nowego domu. Zamiast brać 300 tys kredytu i kupować mieszkanie w bloku podjąłem się samodzielnej budowy. Jak na razie wydałem 120 tys zł. Brakuje jeszcze mebli i wyposażenia. W środku wszystko wykończone. Może i przez ostatnie 2 lata żyłem jak karaluch ale za to od dziś mam ogród i spokój. Działkę dostałem od rodziców ale chyba każdy ma gdzieś jakąś działkę więc nie jest to jakiś wielki bonus. Do centrum miasta 10 minut. Nie wyobrażam sobie życia w bloku. #budowadomu #nieruchomosci
karol1213 - Dziś wprowadzam się mojego nowego domu. Zamiast brać 300 tys kredytu i ku...

źródło: comment_1613378919h5Bf7ZNiCPdFCMmMN9U9gs.jpg

Pobierz
  • 114
  • Odpowiedz
TAK TO BAJT.


@iredbox: Niekoniecznie. Może chłop np jeździł po okolicznych budowach i wyskrobywał nadwyżki z gruchy, bloczki robił sam bo zbierał po okolicy worki po cemencie i wytrzepywał i sie zebrało. W okolicy teren gliniasty więc sam robił pustaki porotherm a więźbę zrobił sam piłą z drzew które wyciął na działce.
Potem już było z górki bo przewodu elektryczne zrobił z odpadów miedzianych, wod-kan ze starych butelek pet. Można? Można.
  • Odpowiedz
@karol1213: Właśnie zaczynam budowę na oko mniejszego domu i bez garażu i serio, nie kalkuluje mi się 120 tys za gotowy dom. Jakbym nie liczył, stojąc na rękach i na głowie, to nie wychodzi nawet jakbyś zrobił wszystko własnymi rękami, w co wątpię. Samo wykończenie to połowa tego co piszesz.
  • Odpowiedz
@KenMarinaris: @iredbox:

coś nie wierzę żeś tylko 120 tys. w tem fajny domek wsadził.


Drogie dzieci, wierzcie lub nie, ale kilkanaście lat temu (w czasach gdy ta zarzutka powstawała) dało się wybudować taki domek za 120k ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@karol1213: Po co ludzie piszą takie bajty? Dla gównoburzy?
Nie od dziś wiadomo, że Ci co dostali mieszkania po dziadkach/działkę po rodzicach itp wygrali w życie chociaż może jeszcze nie ogarniają jak bardzo. Druga strona nie dostała nic oprócz może długów po rodzicach albo syndrom dorosłego dziecka alkoholika.
Ci, którzy nic nie dostali zazdroszczą tym co dostali ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@dopeboiYSL:

nam się udało za 90k własnymi rękoma podobny postawić ;)))


Kojarzę tę historię. Kuzyn @daeun Ci pomagał, ostatnio chłopa do Sztumu zgarnęli za szkalunek jakiegoś lewaka
  • Odpowiedz