Wpis z mikrobloga

Przesluchalem wczoraj pierwsza godzinę rozmowy Muska z Roganem i jedna rzecz mi zapadła w pamiec: jak musk mówił że zbudowanie prototypu jest 1000x łatwiejsze od wdrożenia go do produkcji. No to niezła beka z tego prototypu polskiego samochodu elektrycznego xD

#elonmusk #tesla #izera
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@elon_w_zbozu: ale polski elektryk nie ma takich problemów jak:
-ograniczony budżet
-wymog opłacalności
-koniecznosc znalezienia rynku zbytu
A te są najtrudniejsze jakbyś posłuchał dalej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@elon_w_zbozu: Beka to jest z osob, ktore w ogole mysla ze ktos w PISie o tym powaznie mysli. Tak samo jak CPL i masa innych ich projektow to sa rzeczy ktore maja budowac patriotyczne ego ich wyborcow, a nie projekty do ktorych ktos sie powaznie przymierza.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 14
@elon_w_zbozu: będę dojeżdżać polskim samochodem elektrycznym zmieszkania z programu mieszkanie + na Centralny Port Lotniczy żeby polecieć na wakacje za hajs z wyższej kwoty wolnej od podatku XD
  • Odpowiedz
@elon_w_zbozu: Bo produkcja czegokolwiek wymaga sztabu ludzi którzy potrafią zarządzać. Jest nawet specjalny kierunek na studiach z dziwnego powodu bardzo wyśmiewany w tym kraju. Potem mamy k---a takich PiSowców którzy potrafią coś NAKAZAĆ, albo ZAKAZAĆ bo zarządzanie skrzyniętą grupą ludzi już wychodzi poza ich kompetencje. Oni własną koalicją tak zarządzają że PiS jest na skraju utraty większości xD

Zresztą prywatny sektor nie lepszy. Jak wygląda zarządzanie projektami widać po Comarchu
  • Odpowiedz
@elon_w_zbozu: Zajmuje się robieniem prototypów elektroniki i potwierdzam. Prototyp jest zawsze łatwy bo nie na większych ograniczeń. A potem certyfikaty, wymagania, przystosowywanie do produkcji, przygotowanie pod testy i optymalizacja. Nic ciekawego.

Działający prototyp to dopiero początek prawdziwych kosztów, problemów i testowania. Mam na koncie sporo urządzeń które nigdy nie wyszły z prototypu i to są moje najlepsze projekty, bo nie musiałem ich piłować żeby zawsze działały, tylko pyk-pyk jako tako
  • Odpowiedz