Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Dzisiaj w mojej pracy została podana informacja, że bank w którym pracuje przenosi się z City do Amsterdamu. W sumie nic wielkiego i wszyscy się tego spodziewaliśmy od dawna. Firma informowała wszystkich na bieżąco a dziś dostaliśmy informację, że decyzja została finalnie podjęta przez zarząd. Dlaczego o tym piszę? Bo przez pewien czas rozważano Warszawę ale w okolicach 2017 usunięto Warszawę z listy możliwych miejsc z uwagi na nasz wspaniały rzad i brak stabilnej sytuacji politycznej. Ciekawe ile innych takich okazji przeszło nam koło nosa. #jabacpis #pis #pracbaza

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6025f2517d1b49000a92c1cb
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 115
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1213
@Bordomir: ta, bo państwo tak traci jak wybudują się wieżowce przez Polaków, i Polacy będą w tych bankach pracować, płacąc podatki dochodowe w Polsce. Traci też na tym, że kraj zyskuje wizerunkowo jako stabilny, przyciągając zagraniczny kapitał. Jak dla ciebie patologia są wieżowce i to że ktoś używa angielskiego to szczerze współczuję, polecam się wybrać za granicę zobaczyć jak tam się żyje w celu edukacji
@Tasartico7 środowisko traci. Co ty masz z tym państwem? Dla mnie najważniejsi są ludzie, to jaki mają poziom życia, a nie jakieś mityczne państwo. Przyciąganie zachodnich korporacji tego typu prowadzi tylko i wyłącznie do korupcji, patologii architektonicznej i budowlanej, zaburzenia rynku płac. A w razie wojny czy czegokolwiek kończą najem biura i bujaj się. Dziękuję bardzo za tego typu inwestycje, niech optymalizują podatki gdzie indziej, śmiecie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 63
@Bordomir: jak traci srorodowisko? Konkrety, banki zatruwają powietrze czy co? Jeżeli wieżowce są patologia architektoniczna ( swoją drogą poproszę przykład, ale nie taki że q22 mi się nie podoba) to winne jest ustawodawstwo i ludzie którzy na to wydali zgody. Zależy ci na ludziach ? Banki płacą bardzo dobre pieniądze, zatrudniają wszystkich na umowy o pracę, oferują dodatkowe ubezpieczenia i pakiety. Zatrudnienie jest generalnie stabilne ( wojna to idiotyczny argument to
@Tasartico7 xD środowisko traci przy każdym wielkim mieście. Miasta wielkości Warszawy, Krakowa czy aglomeracja Śląska to dziesiątki jak nie setki kilometrów kwadratowych zniszczonego środowiska zalanego betonem, z zerową retencją i codziennymi, godzinnymi dojazdami mieszkającej tam ludności w jedną i drugą stronę. Wypłaty zagranicznych korporacji są wysokie tylko porównując z zarobkami normalnych ludzi, co prowadzi do pogłębiania nierówności społecznych o problemów, np. na rynku nieruchomości. Gospodarkę w każdym kraju planuje się także na